TworzymyGłos Regionu

Nowe kamery na Placu Grunwaldu i ul. Poprzecznej we Wschowie

Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 o 14:03, aktualizacja Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 o 14:14, autor: 2
Nowe kamery na Placu Grunwaldu i ul. Poprzecznej we Wschowie

System monitoringu miejskiego we Wschowie wzbogacił się o nowe kamery. Urządzenia zostały zainstalowane w nieprzypadkowych miejscach: w okolicach nowo wybudowanych toalet miejskich na Placu Grunwaldu oraz na ul. Poprzecznej.

Wieloobiektywowe kamery do bardziej precyzyjnego nadzoru

Nowo zamontowane kamery są wieloobiektywowe i nie ograniczają się tylko do monitorowania toalet. Rozszerzone pole widzenia umożliwia obserwację przestrzeni wokół, w tym placu zabaw na Placu Grunwaldu i parkingu w Strefie Płatnego Parkowania na ul. Poprzecznej.

Sukcesy w walce z przestępczością i wandalizmem

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił rolę kamer monitoringu w rozwiązywaniu różnych incydentów.

"Kamery monitoringu już wielokrotnie przyczyniły się do ustalenia sprawców wandalizmu oraz sprawców przestępstw. W ostatnim czasie dzięki zapisowi z kamer monitoringu bardzo szybko ustalono pojazd, który brał udział w wymuszeniu znacznej kwoty pieniędzy od jednego z wschowskich seniorów” - zaznaczył burmistrz Antkowiak.

Liczby mówią same za siebie

Obecnie system monitoringu liczy 20 kamer i monitoruje przestrzeń w 32 kierunkach. "Pracujemy nad jego dalszą rozbudową" - informuje burmistrz Konrad Antkowiak, sugerując, że inwestycje w infrastrukturę bezpieczeństwa będą kontynuowane.


Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~**łajokim**
30.08.2023 20:05

A może zamontować kamery na rondach wjazdowych i wyjazdowych ze Wschowy ???. Jestem pewien że bardziej przydadzą się, zwłaszcza że jesteśmy miastem gdzie przebiega DK-12. Co do miasta , jestem za monitoringiem miasta. Oby jak najwięcej oczu "Wielkiego Brata" . Kto za??????

avatar
~wschowiak
02.09.2023 12:05

Koniec kradzieży papieru........

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl