TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe godziny bezpłatnych porad prawnych w Szlichtyngowej. Kto może skorzystać?

Poniedziałek, 01 lipca 2024 o 11:37, autor: 6
Nowe godziny bezpłatnych porad prawnych w Szlichtyngowej. Kto może skorzystać?

Od początku lipca zmieniły się godziny funkcjonowania Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Szlichtyngowej. To dobra wiadomość dla tych, którzy potrzebują wsparcia prawnego, ale nie stać ich na opłacenie usług adwokata czy radcy prawnego.

Gdzie i kiedy można uzyskać bezpłatną poradę?

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej mieści się w budynku Świetlicy Miejskiej przy ul. Głogowskiej 1 w Szlichtyngowej. Od 1 lipca 2024 roku obowiązuje nowy harmonogram przyjęć:

  • poniedziałki: 15:00-19:00
  • wtorki: 16:00-20:00
  • czwartki: 16:00-20:00

Zmiana dotyczy poniedziałkowych dyżurów, które zostały przesunięte na późniejsze godziny. To ukłon w stronę osób pracujących, które teraz łatwiej będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad.

Zobacz: Darmowa pomoc prawna w powiecie wschowskim. Gdzie uzyskasz nieodpłatne wsparcie prawnika?

Kto może skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje szerokiemu gronu odbiorców. Mogą z niej skorzystać:

  • osoby fizyczne, których nie stać na opłacenie prywatnej porady prawnej
  • przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ciągu ostatniego roku nie zatrudniali pracowników

Warto podkreślić, że przed uzyskaniem pomocy konieczne jest złożenie pisemnego oświadczenia o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej porady. W przypadku przedsiębiorców wymagane jest dodatkowo potwierdzenie, że w ostatnim roku nie zatrudniali oni innych osób.

Jak umówić się na poradę?

Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, należy wcześniej umówić wizytę. Zapisy prowadzone są przez internet na stronie: https://np.ms.gov.pl/lubuskie/wschowski. System jest prosty w obsłudze i pozwala na wybór dogodnego terminu.

Punkt w Szlichtyngowej działa na mocy porozumienia między gminą a Starostwem Powiatowym we Wschowie

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Pytek;
01.07.2024 15:23

A co taka "porada prawna" powie w temacie podstaw prawnych przy wręczaniu tak zwanych " czeków tekturowych z wypisanymi kwotami", a które to czeki były nagminnie wręczane przez ówczesnego starostę powiatu Wschowskiego przed 15.10 2024 rokiem ( nasilenie w okresie kampanii wyborczej ...) władzom i urzędom gmin i miast Sławy i Szlichtyngowej ?. Do kogo należały te " kwoty tekturowe " i z jakiej puli mając na uwadze informacje medialne na dzień dzisiejszy odnośnie tak zwanej " afery Funduszu Solidarnościowego" ? . Jak widzimy za władzy K15P tego typu zwyczaje wręczania tzw. " tekturowych czeków" natychmiast USTAŁY !!!. Dziwne - Co?.

avatar
~szczęki się domykają ?
01.07.2024 15:25

Ciekawi mnie Wasza opinia: czy poseł Kaczyński pójdzie siedzieć jak zakłada p. Giertych ?

avatar
~Prawo się domyka!!!
02.07.2024 10:20

Wg Ciebie, Panie " ~szczęki się domykają" to można w tej sprawie ogłosić "zakłady narodowe" - Hi ...!. . A tak na poważnie, to za K15P podjęto naprawianie Resortu Sprawiedliwości od Prokuratury począwszy, a na Sądach skończywszy, a po wyrokach Sądowych - Wolnych już Sądów poznamy ilu funkcjonariuszy ówczesnej pisowskiej totalnej władzy od tych afer skończy swoje polityczne wojaże tak, gdzie ich miejsce - w tym i ich szef ???. Hi...!. Idzie ostro - czas pokaże !!!. I jak widać po ich agresywny odzywkach i zachowaniu w mediach mają się czego bać !. Wg Zasady - jest wina jest KARA !.

avatar
~Zen
02.07.2024 10:45

Proponuję redakcji Zw aby zrobiła sondaż - ważna sprawa dla obywateli Wschowy. Jak słyszę to mieszkańcy głównie tym żyją.

avatar
~do Zena
02.07.2024 13:43

Z tym głównie, to oczywiście jest żart! Mieszkańcy naprawdę mają inne, bardziej ważne problemy niż Kaczyński.

avatar
~do - "do Zena"
02.07.2024 16:53

nie ma ważniejszego wątku

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl