TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe boisko w Starych Drzewcach i remont dachu kościoła w Zamysłowie. Umowy już podpisane!

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 16:40, autor: 0
Nowe boisko w Starych Drzewcach i remont dachu kościoła w Zamysłowie. Umowy już podpisane!

26 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa miało miejsce istotne wydarzenie związane z rozwojem lokalnej infrastruktury oraz ochroną zabytków. W obecności zastępcy dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, Andrzeja Ziarka, podpisano umowy na realizację dwóch ważnych projektów inwestycyjnych.

Remont zabytkowego kościoła w Zamysłowie

Jednym z podpisanych dokumentów jest umowa o dofinansowanie prac przy kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Zamysłowie. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego otrzymała wsparcie w wysokości 80 000 zł na ratunkowy remont więźby oraz dachu zabytkowej świątyni. Dzięki temu wsparciu możliwe będzie dokończenie niezbędnych prac, które są kluczowe dla zachowania wartości historycznej i architektonicznej obiektu.

W imieniu Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Szlichtyngowej, umowę o udzieleniu dofinansowania na zadanie podpisał ks. Jan Sobolewski.

Nowoczesne boisko przy szkole w Starych Drzewcach

Drugi projekt obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach. Boisko to, o wymiarach 26 x 17 metrów i syntetycznej nawierzchni poliuretanowej, zostanie wybudowane dzięki dofinansowaniu w wysokości 100 000 zł. Boisko to będzie służyło nie tylko uczniom szkoły, ale stanie się centrum rekreacji dla całej społeczności. Obiekt umożliwi uprawianie takich dyscyplin jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, mini piłka nożna oraz badminton.

W imieniu Gminy Szlichtyngowa, umowę o udzieleniu dofinansowania na realizację zadania podpisały Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus oraz Skarbnik Miasta i Gminy - Dorota Raczycka.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl