TworzymyGłos Regionu

Nowe Strącze: Samochód zaparkowany w lesie spłonął doszczętnie (FOTO)

Środa, 03 maja 2023 o 22:59, aktualizacja Środa, 03 maja 2023 o 23:42, autor: 2
Nowe Strącze: Samochód zaparkowany w lesie spłonął doszczętnie (FOTO)

W środę (3 maja) w Nowym Strączu doszło do pożaru samochodu osobowego i lasu. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale pojazd został całkowicie zniszczony. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Wschowie oraz okolicznych jednostek OSP. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Pożar samochodu osobowego

Pożar samochodu osobowego wybuchł około godziny 14:10 na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Nowe Strącze, (gm. Sława). Do miejsca zdarzenia natychmiast został skierowany zastęp gaśniczy ze wschowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W akcję zaangażowano także jednostki lokalne OSP Sława, OSP Stare Strącze, a także OSP Brenno, OSP Potrzebowo oraz OSP Wijewo z terenu województwa wielkopolskiego.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, samochód był już całkowicie objęty płomieniami. Podjęli oni natychmiastowe działania w celu opanowania sytuacji. W ciągu kilku minut udało im się ugasić pożar, ale niestety samochód został doszczętnie zniszczony i nadaje się tylko do kasacji.

Pożar lasu

Ogniem objęta została też pobliska las ściółka. Na miejsce zdarzenia przyjechał samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Sława. Wszyscy strażacy razem podjęli walkę z ogniem. Dzięki szybkiej akcji udało się opanować sytuację i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru.

Źródło/foto: OSP Sława, OSP Stare Strącze, OSP Brenno, OSP Potrzebowo, OSP Wijewo

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Tomasz
03.05.2023 23:48

Z tego co wiem, samochodem nie można wjeżdżać do lasu.

avatar
~razabi
05.05.2023 08:23

Zanim przybyli strażacy to pożar lasu był już opanowany przez mieszkańców Nowego Strącza. Pierwszy przybył samochód gaśniczy nadleśnictwa a następnie OSP Stare Strącze. Nie wiem po co następnych pięć jednostek. Chyba po to aby godziny sobie nabić

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl