TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe Drzewce. Przebudowa drogi na ostatniej prostej! (FOTO)

Wtorek, 18 lipca 2023 o 17:30, autor: 2
Nowe Drzewce. Przebudowa drogi na ostatniej prostej! (FOTO)

Prace związane z przebudową drogi gminnej nr 005838F, położonej na działce nr 253 w obrębie Nowe Drzewce, postępują. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na drodze gminnej nr 005838F”. Dzisiaj, na budowie można było zaobserwować układanie warstw z nawierzchni asfaltowej.

Prace budowlane dotychczas obejmowały wykonanie warstw podbudowy oraz kanału technologicznego wraz ze studniami. Aktualnie układane są warstwy nawierzchni asfaltowej, które stanowią kolejny etap inwestycji.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum: Lider – DROGTRANZ Sp. z o.o. z Góry oraz Partner – Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Sp. z o.o. z Leszna. Projekt realizowany jest przy wsparciu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 169 838,34 zł, z czego 350 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Nowych Drzewiec zyskają bezpieczną i komfortową drogę. Prace zgodnie z planem powinny zakończyć się w najbliższym czasie.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~lechwoj
19.07.2023 08:04

Warto wspomnieć, że dwa lata temu (12.06.2021) odbył się pisowski cyrk z przyznawaniem promesy na przebudowę tej drogi. Dwa lata potrzebowały władze naszej gminy na realizację tego zadania. Zabójcze tempo.

avatar
~lechwoj
19.07.2023 12:08

Ale jednak gmina Szlichtyngowa coś robi, trochę długo ale jest. Współczuję mieszkańcom gminy Wschowa którzy dali się nabrać Antkowiakowi. No cóż, Polak ......... PO szkodzie . Jak to było .....?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl