TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa sieć wodociągowa w Dryżynie dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu

Poniedziałek, 18 września 2023 o 12:43, autor: 2
Nowa sieć wodociągowa w Dryżynie dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu

Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.450.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Środki te zostały przyznane w ramach VI edycji programu, który jest skierowany do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Szczegóły inwestycji

Projekt nosi nazwę "Modernizacja sieci wodociągowej w miejscowości Dryżyna w systemie zaprojektuj i wybuduj". W jego ramach zostanie przebudowana, rozbudowana i wybudowana sieć wodociągowa na odcinku około 2 000 metrów. Celem jest zasilenie gospodarstw domowych wsi Dryżyna oraz terenów przeznaczonych pod zabudowę. Dodatkowo, sieć zostanie uzbrojona w nową instalację hydrantową.

Zakres prac

Inwestycja obejmuje wykonanie projektu budowlanego oraz wszelkich prac związanych z realizacją inwestycji. To oznacza również przywrócenie stanu pierwotnego dróg, przez które będzie przebiegać nowa sieć wodociągowa.

Koszty i finansowanie

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2.500.000,00 zł, a przyznane dofinansowanie pokryje aż 98% tych kosztów.

Komentarz Burmistrz

Burmistrz Jolanta Wielgus wyraziła zadowolenie z przyznanego dofinansowania: "Bardzo cieszy nas to przyznane Gminie Szlichtyngowa dofinansowanie, dzięki któremu zrealizujemy zadanie, które rozwiąże problem z dostawą wody do gospodarstw domowych w tej miejscowości. Cieszy też tak szybkie rozstrzygnięcie naboru w ramach tej edycji programu, bo będziemy mogli w krótkim czasie kontynuować już podjęte przez nas działania."

Etapy realizacji

W sierpniu tego roku podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej, stanowiącej I etap prac. Planuje się, że I etap zostanie wykonany jeszcze w tym roku. W II etapie, na który już otrzymano dofinansowanie, wymieniona zostanie sieć wodociągowa w całej wsi Dryżyna.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

Zobacz również: Co zyskają mieszkańcy powiatu wschowskiego? Wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ksiądz
18.09.2023 15:30

Za dużo na raz . Nowa sala w kandlewie teraz dryżyna wodąciągi, przyczyna górna i tylewice droga , o co chodzi o wybory. Nie tędy droga bez kanalizacji ,,,, to podstawa.

avatar
~JA
18.09.2023 18:00

DRYŻYNA LEŻY W GMINIE SZLICHTYNGOWA I JEST W WIĘKSZOŚCI SKANALIZOWANA.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl