TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa odsłona ulic Sienkiewicza i Cichej w Szlichtyngowej. Tak ulice wyglądają po remoncie

Środa, 24 stycznia 2024 o 15:53, aktualizacja Piątek, 26 stycznia 2024 o 10:21, autor: 5
Nowa odsłona ulic Sienkiewicza i Cichej w Szlichtyngowej. Tak ulice wyglądają po remoncie

W Szlichtyngowej zakończyły się prace nad przebudową ulic Sienkiewicza i Cichej. Projekt ten, realizowany z funduszy Rządowego Funduszu Polski Ład, przyniósł miastu nowoczesną infrastrukturę oraz estetyczny wygląd dróg.

Inwestycja za prawie 2 miliony złotych

Koszt całkowity inwestycji wyniósł 1 958 389,59 zł, z czego znaczną część, równą 1 536 150,00 zł, stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych – edycja 2. Wykonawcą była firma PB HAUS Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Nadzór inwestorski sprawowali specjaliści z różnych branż: Pan Andrzej Włodarczak (drogowa), Pan Jerzy Woźniak (elektryczna) i Pan Paweł Sąsiadek (sanitarna).

Nowa jakość dróg i infrastruktury

W ramach projektu dokonano kompleksowej przebudowy dróg, włączając w to nowe nawierzchnie: beton asfaltowy na ul. Sienkiewicza oraz kamień polny na ul. Cichej, zgodnie z wytycznymi Lubuskiego Konserwatora Zabytków. Prace objęły również rozbudowę sieci wodociągowej, montaż nowej kanalizacji deszczowej, a także instalację stylowych opraw oświetlenia ulicznego i poboczy z kostki betonowej typu starobruk.

Zmiany w organizacji ruchu

Od 26 stycznia 2024 r. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, obejmująca ruch jednokierunkowy.

Uroczyste przekazanie inwestycji do użytkowania

Na przyszły tydzień zaplanowano uroczyste przekazanie zmodernizowanych ulic do użytkowania. Odbiór techniczny projektu miał miejsce 19 stycznia 2024 r. w obecności radnych Rady Miejskiej – Pani Krystyny Felińskiej, Pana Wojciecha Krygiera, Pana Waldemara Rodaka, przedstawicieli wykonawcy, inspektorów nadzoru oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy.

Zobacz: Przebudowa ulicy Cichej i Sienkiewicza w Szlichtyngowej – inwestycja za ponad 1,8 mln zł

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~XXX
24.01.2024 18:16

Pięknie

avatar
~zza winkla
25.01.2024 11:13

Nie szkoda Wam pieniędzy było na "kocie łby" ? To nie te czasy aby po takiej drodze niszczyć nowoczesny, drogi samochód.

avatar
~Mieszaniec
26.01.2024 16:30

A co z ulicą Polną? Miała być remontowana a tu cisza.

avatar
~Qwerty
26.01.2024 22:25

I dojazd po dzieci do szkoły i przedszkola jeszcze bardziej utrudniony. A myślałem, że gorzej być nie może.

avatar
~mieszkanka
31.01.2024 10:08

Nowe ulice to nie wszystko, tym bardziej, że wykonane za pieniądze otrzymane bez żadnego wysiłku, tylko za przyznanie do popierania PiS i to w formule "zaprojektuj - wybuduj" . Może ZW pokaże zdjęcia z pobocza drogi 12 przy skrzyżowaniu z ul Gagarina. To jest wizytówka miasta przy drodze krajowej, gdzie w pobliżu mieszka v-ce przew. rady oraz starosta. Ale takich miejsc w gminie jest wiele i nikt się tym nie interesuje. Brawo radni i burmistrz.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl