TworzymyGłos Regionu

reklama

Norbert Wronka wygrał konkurs „Debiuty” w Opolu 2024! „Inny nie znaczy gorszy”

Sobota, 01 czerwca 2024 o 07:24, aktualizacja Sobota, 01 czerwca 2024 o 07:34, autor: 10
Norbert Wronka wygrał konkurs „Debiuty” w Opolu 2024! „Inny nie znaczy gorszy”

Pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za nami. Piątek, 31 maja 2024 roku, przyniósł wiele emocji, a największym triumfatorem okazał się Norbert Wronka, pochodzący z Dębowej Łęki w gminie Wschowa. Jego zwycięstwo w konkursie "Debiuty" i poruszający apel zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. 

Pełen emocji festiwalowy piątek

Festiwalowy piątek w Opolu obfitował w niezwykłe wydarzenia. Michał Bajor świętował swoje 50-lecie sceniczne, a Piotr Cugowski zdobył nagrodę ZAIKS za muzykę do utworu "Cisza przed burzą". Nagroda za tekst przypadła duetowi Józefina & Skubas za piosenkę "Gdy jest brzydko", a publiczność nagrodziła Zabłockiego Osobiście & Czesława Mozila za utwór "Ławeczka".

Norbert Wronka triumfuje w "Debiutach"

Najważniejszym momentem wieczoru był jednak konkurs "Debiuty", w którym dziesięciu młodych artystów zmierzyło się z repertuarem Czesława Niemena. Zwycięzcą został Norbert Wronka, który zachwycił jurorów i publiczność swoją interpretacją piosenki "Nie wiem, czy to warto". Wronka podzielił się z widzami poruszającym apelem: „Inny nie znaczy gorszy. Czesław Niemen też był inny. Nie oceniajcie ludzi po okładce, doceniajcie innych. Razem zmieniajmy świat”.

Zobacz: Norbert Wronka: Wierzę mocno w to, że Wschowa ma moc!

Apel Norberta Wronki

Norbert Wronka, znany widzom z programu "The Voice of Poland", tuż po występie podzielił się swoimi emocjami: „Ogromny poziom adrenaliny, jeszcze się trzęsę. Spełniłem swoje największe marzenie. Dla mnie już wykon na tej scenie to coś naprawdę dużego. Jestem wzruszony, że mogę tutaj być i że mogę być częścią tego festiwalu”.

Norbert Wronka, odbierając statuetkę Karolinki – Nagrody im. Anny Jantar oraz czek na 30 tys. zł, skierował do publiczności wzruszające słowa: „Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, bo występ w Opolu był zawsze moim marzeniem i ten repertuar był mi naprawdę bardzo bliski. Chciałem opowiedzieć swoją historię i pokazać, że inny nie znaczy gorszy. Pamiętajcie, że Czesław Niemen też był inny i za życia nie był tak doceniany jak po śmierci. Nie oceniajcie ludzi po okładce, bądźcie sobą. Razem zmieniajmy świat”.

Zobacz: Norbert Wronka wystąpi na Festiwalu w Opolu! Wielki debiut mieszkańca Dębowej Łęki

Duma mieszkańców Dębowej Łęki

Sukces Norberta Wronki jest powodem do dumy dla całej gminy Wschowa, a szczególnie dla mieszkańców Dębowej Łęki, skąd pochodzi artysta. Norbert Wronka, studiujący na co dzień w Warszawie, nie zapomniał o swoich korzeniach i podczas wywiadów wspominał o swoim rodzinnym domu: „Przyjechałem z miejscowości Dębowa Łęka w województwie lubuskim, ale na co dzień mieszkam w Warszawie, bo tutaj studiuję. Psychologia to nie jest to, co kocham najbardziej w życiu. Mój tata grał na akordeonie, jak był młody. Ta muzyka zawsze gdzieś była blisko nas”.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~KD
01.06.2024 07:43

Norbercie, wierzyłam w Twoje zwycięstwo na opolskiej scenie. Gratuluję!

avatar
~Elżbieta
01.06.2024 07:57

Wielkie gratulacje Norbercie!!! Życzę dalszych sukcesów!!!

avatar
~Eldo
01.06.2024 08:20

Jestem pod wrażeniem występu.gratulacje i powodzenia w Warszawie. Pamiętaj zawsze skąd jesteś i o wartościach wyniesionych z domu.

avatar
~Elżbieta
01.06.2024 09:06

Wielkie gratulacje!!! Jesteś cudowny! Tak trzymaj!!!

avatar
~Bora
01.06.2024 10:02

Wielkie gratulacje, ja też wierzyłam w Twoje zwycięstwo, to czuło się po wykonaniu przez Ciebie tej piosenki, że wygrasz, wielkie brawa, chcę znowu przyjść na Twój występ we Wschowie, spełniaj swoje marzenia

avatar
~Wschowianka
01.06.2024 11:42

Bardzo gratuluję, trzymałam kciuki , życzę dalszych sukcesów

avatar
~Urszula Chudak
01.06.2024 19:22

Ten młody artysta naprawdę pięknie mówi o tym, by szanować każdego człowieka bez względu na wygląd, kolor skóry czy przekonania Czyli tak naprawdę rzecz o tolerancji. Z grubsza pamiętałam przesłanie piosenki Stanisława Soyki "Tolerancja". Przed chwilą odsłuchałam ją jednak raz jeszcze - Państwu polecam to również, "bo aby żyć, siebie samego trzeba dać". Wracając do wczorajszego wieczoru. Rzeczywiście to wielkie przeżycie stanąć na scenie amfiteatru, w stolicy polskiej piosenki. A jeszcze wygrać konkurs - to już kapelusz z głowy. Dlatego myślę, że nasz włodarz zaprosi go na którąś z sesji rady miejskiej i powiększy otrzymaną wczoraj nagrodę finansową. Bo to jest właśnie ambasador Wschowy! Podczas jego wywiadów często pada nazwa naszego miasta, a jak tak dalej pójdzie, a na pewno pójdzie, to jeszcze nieraz tak się właśnie zdarzy.

avatar
~Ola
01.06.2024 23:55

Super. Wielkie Gratulacje !!!

avatar
~Mirka
02.06.2024 06:53

Norbercie! Wielu nie znało Ciebie i Twego nazwiska. Część z nich pewnie myślała - jakiś młody z Dębowej Łęki chce się popisać .Ale teraz wiedzą kto to i co potrafi.Gratuluję zwycięstwa i życzę dalszych sukcesów.

avatar
~Ada
04.06.2024 05:05

Mnie się występ nie podobał. Strój dziwaczny. Głos ładny.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl