TworzymyGłos Regionu

reklama

Nocna kontrola w Sławie ujawniła poszukiwanego 36-latka

Środa, 03 kwietnia 2024 o 20:59, aktualizacja Środa, 03 kwietnia 2024 o 21:08, autor: 0
Nocna kontrola w Sławie ujawniła poszukiwanego 36-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali do kontroli volkswagena passata, którego nietypowe zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenia. Sytuacja szybko się skomplikowała, gdy wyszło na jaw, że kierujący pojazdem 24-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a jeden z pasażerów okazał się być poszukiwanym przez policję.

Niecodzienna kontrola drogowa

Wszystko zaczęło się tuż po północy, gdy funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena poruszającego się z niecodziennie niską prędkością ulicami Sławy. Pojazd na wrocławskich tablicach rejestracyjnych natychmiast wzbudził zainteresowanie patrolu. "Tablice rejestracyjne auta miały wyróżnik województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę powolnej jazdy ulicami Sławy." - relacjonuje nadkomisarz Maja Piwowarska.

Odkrycia podczas kontroli

Kontrola ujawniła, że 24-letni kierowca z Głogowa, mimo zakazu, zdecydował się wsiąść za kierownicę. Ale to nie jedyny zwrot akcji tej nocy. Jeden z trzech pasażerów, 36-latek również z województwa dolnośląskiego, próbował zmylić policjantów, podając fałszywe dane personalne. "Policjanci nie odpuścili, pouczyli mężczyznę o konsekwencjach umyślnego wprowadzenia w błąd organu państwowego, czy instytucji upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania. Po chwili mężczyzna znalazł dowód osobisty. Jak się okazało 36 – letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie" - dodaje Piwowarska.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl