TworzymyGłos Regionu

reklama

Noc Muzeów we Wschowie zbliża się wielkimi krokami. Co przygotowało MZW?

Czwartek, 09 maja 2024 o 14:16, aktualizacja Czwartek, 09 maja 2024 o 14:24, autor: 0
Noc Muzeów we Wschowie zbliża się wielkimi krokami. Co przygotowało MZW?

Noc Muzeów to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy amatorów historii i sztuki, a Muzeum Ziemi Wschowskiej przygotowało na ten czas szczególnie atrakcyjny program. W dniach 17-19 maja uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać muzea, uczestniczyć w wykładach oraz odkrywać lokalne zabytki.

Wyjątkowe otwarcie wystawy epoki napoleońskiej

Pierwszy dzień Nocy Muzeów, piątek 17 maja, zainauguruje otwarcie nowej wystawy czasowej zatytułowanej „Epoka Napoleońska”. Już o godzinie 16.15 rozpocznie się wykład Huberta A. Nowaka na temat wpływu tej epoki na region Wschowa. Następnie, o godzinie 17.00, odbędzie się wernisaż. Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe eksponaty z prywatnego muzeum „Wojen i Życia” w Żarach, w tym kompletna kolekcja guzików wojskowych i maska pośmiertna Cesarza Napoleona.

Sobotnie atrakcje w różnuych lokalizacjach

Sobota, 18 maja, obfitować będzie w wydarzenia rozlokowane w różnych punktach miasta. Od godziny 13.00 do 21.00 otwarte będą obie siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Lapidarium Rzeźby Nagrobnej. W programie znalazły się m.in. wykład o bestiariuszu japońskim Yōkai oraz oprowadzanie z historią Wschowy w tle. O godzinie 18.00 odbędzie się prelekcja upamiętniająca 440. rocznicę urodzin kompozytora Melchiora Teschnera, a wieczór zakończy spacer po Lapidarium.

Niedzielne koncerty i zakończenie

Zakończenie weekendu, 19 maja, upłynie pod znakiem muzyki. W kościele w Tylewicach o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert organowy, który zainauguruje zakończenie renowacji organów oraz uczci Rok Melchiora Teschnera. Koncert przygotowany został we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Aktywizacji Wsi „PRZY SZKOLE” w Łysinach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl