TworzymyGłos Regionu

reklama

Niebawem zobaczymy efekt końcowy. Na sali widowiskowej w Sławie trwają prace wykończeniowe

Sobota, 06 stycznia 2024 o 01:28, autor: 0
Niebawem zobaczymy efekt końcowy. Na sali widowiskowej w Sławie trwają prace wykończeniowe

W Sławie trwają intensywne prace wykończeniowe w nowej sali widowiskowo-teatralno-kinową, która ma stać się prawdziwą ozdobą miasta. Postępom prac przyglądali się w ostatnim czasie włodarze, burmistrz Cezary Sadrakuła i jego zastępca Krzysztof Gruszewski.

Sali widowiskowo-teatralno-kinowa w Sławie z potężnym dofinansowaniem

Całkowity koszt realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia wynosi aż 10,455 mln zł. Z tej kwoty, aż 7,2 mln zł pochodzi z dofinansowania rządowego, a pozostałe 3,255 mln zł stanowi wkład własny Gminy Sława. Projekt realizuje leszczyńska firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k.

Nowoczesna sala widowiskowa na miarę XXI wieku

Nowa sala widowiskowa to coś więcej niż zwykłe miejsce spotkań. Przestrzeń ta będzie mogła pomieścić około 300 widzów, oferując scenę o powierzchni 80 mkw. Wyposażenie obejmie także zaplecze, garderoby, szatnie i pomieszczenie obsługi sceny. To idealne warunki do organizacji wydarzeń kulturalnych, od koncertów po spektakle teatralne i projekcje filmowe.

Centrum Kultury i Wypoczynku w nowym miejscu

Z myślą o jeszcze większej integracji działań kulturalnych, planowane jest także przeniesienie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Biblioteki Publicznej do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Połączenie tych instytucji ze świeżo wybudowaną salą widowiskową przez szklany łącznik, stworzy kompleks, który stanie się sercem kultury i edukacji w Sławie.

Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl