TworzymyGłos Regionu

reklama

Najpierw rywalizacja, potem integracja. XII Bieg Orła w Osowej Sieni (FOTO)

Sobota, 08 lipca 2023 o 14:49, aktualizacja Poniedziałek, 10 lipca 2023 o 17:37, autor: 2
Najpierw rywalizacja, potem integracja. XII Bieg Orła w Osowej Sieni (FOTO)

W sobotę, 8 lipca, odbył się w Osowej Sieni już dwunasty Integracyjny Bieg Orła. Ta coroczna impreza, której celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz integracja lokalnej społeczności poprzez sport, przyciągnęła tłumy uczestników. W rywalizacji udział wzięło aż 369 osób. Wśród nich znaleźli się, nie tylko entuzjaści biegania z okolicy, ale przede wszystkim mieszkańcy sołectwa.

To już XII edycja

Bieg Orła w Osowej Sieni to wydarzenie o długiej historii, które od lat gromadzi zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem. Impreza ma na celu nie tylko popularyzację sportu, ale również budowanie więzi międzyludzkich oraz aktywizację lokalnej społeczności.

W tym roku organizatorzy postanowili podzielić młodych uczestników według kategorii wiekowych, nie zabrakło jednak Biegu Głównego na dystansie około 1800 metrów, w którym udział wzięli zarówno zapaleni biegacze, jak i amatorzy. Najszybszy okazał się Bartosz Romaniuk, któremu pokonanie całego dystansu zajęło 5 min 39 sek. Najlepsza wśród kobiet była Zuzanna Szymkowiak.

Podczas podsumowania zawodów wyróżniono najmłodszych zawodników Zuzannę Knoska z Tylewic i Kamila Teodorskegoi z Lginia, a także najstarszych Zofię Orłowską i Stanisława Bucyka. Specjalne wyróżnienie przekazano, także Andrzejowi  Biwojno. Była to tez okazja do wręczenia tytułu najlepszy mieszkaniec Osowej Sieni, laureatami zostali Lena Baraniak i Łukasz Bura.

Nagrody, loteria i atrakcje dla wszystkich

Dla najlepszych zawodników przygotowano puchary i medale, które stanowiły nie tylko nagrodę za ich wysiłek, ale również dowód uznania dla ich determinacji, bowiem uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale również z ponad trzydziestostopniowym upałem.

Jednak Bieg Orła to nie tylko sportowa rywalizacja. Podczas festynu towarzyszącego biegowi odbyła się także loteria fantowa, w której każdy mógł mieć szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Ponadto wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, których nie zabrakło również dla dzieci.

Wsparcie licznych sponsorów

Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia licznych sponsorów. W tym roku inicjatywę wsparły instytucje takie jak Urząd Miasta i Gminy Wschowa, Powiat Wschowski, Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu "Aktywna Wieś".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ja
08.07.2023 23:04

Super impreza. Brawo dla organizatorów.

avatar
~Zzz
09.07.2023 11:39

Takich imprez więcej prosimy Panie Burmistrzu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl