TworzymyGłos Regionu

reklama

Nadciąga silny wiatr! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu wschowskiego

Piątek, 17 maja 2024 o 10:09, autor: 0
Nadciąga silny wiatr! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu wschowskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla części województwa lubuskiego, w tym powiatu wschowskiego. W piątek, 17 maja, mieszkańcy regionu muszą przygotować się na niebezpieczne podmuchy wiatru, które mogą osiągać średnią prędkość do 55 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h.

Prognozy IMGW

Według prognoz IMGW, masy powietrza będą przemieszczać się z kierunku południowo-wschodniego i wschodniego. Silny wiatr pojawi się od godziny 11:00 i osłabnie po kilku godzinach, około 17:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oceniane jest na 75%.

Obszary objęte ostrzeżeniem

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje następujące powiaty:

  • międzyrzecki
  • nowosolski
  • świebodziński
  • wschowski
  • zielonogórski i Zieloną Górę
  • żagański

Środki ostrożności

Mieszkańcy powiatu wschowskiego powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, które mogą być porwane przez wiatr, oraz unikanie przebywania w pobliżu drzew i linii energetycznych.

Źródło: IMGW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl