TworzymyGłos Regionu

reklama

Na wiosnę przed „Zanem” zakwitną krokusy. „Kolejna szczytna akcja”

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 02:06, autor: 0
Na wiosnę przed „Zanem” zakwitną krokusy. „Kolejna szczytna akcja”

Wschowskie I Liceum im. Tomasza Zana włączyło się w ogólnoświatową inicjatywę "Projekt Krokus", mającą na celu uczczenie pamięci najmłodszych ofiar Holokaustu. W tym roku szkoła dołączyła do grona około 500 placówek edukacyjnych zaangażowanych w projekt koordynowany w Polsce przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Sadzenie krokusów – lekcja historii w praktyce

Klasa 1f o profilu biologiczno-chemicznym, pod kierunkiem Pani Joanny Hubert, wzięła udział w praktycznym aspekcie projektu. W piątek, w przestrzeni przed głównym budynkiem liceum, uczniowie posadzili żółte krokusy – symbole pamięci, które w wiosenne dni rozkwitną jako żywe przypomnienie o stracie dzieci w czasach wojennego terroru.

Edukacja pamięci przez zaangażowanie

Przed rozpoczęciem sadzenia, młodzież uczestniczyła w lekcji wychowawczej, która miała na celu pogłębienie wiedzy o Holokauście oraz omówienie tragicznych wydarzeń II wojny światowej. 

Tradycja pamięci w "Zanie"

Nie jest to pierwsza inicjatywa liceum w kontekście przypominania o historii Żydów. Licealiści, dzięki inicjatywie nauczycieli – Pani Małgorzaty Sobańskiej i Pana Piotra Sobańskiego, od wielu lat biorą udział w akcji "Żonkile". Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ta upamiętnia powstanie w getcie warszawskim.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl