TworzymyGłos Regionu

reklama

Na „Wakacyjne Wtorki” zaprasza Biblioteka we Wschowie (HARMONOGRAM)

Czwartek, 22 czerwca 2023 o 09:40, autor: 0
Na „Wakacyjne Wtorki” zaprasza Biblioteka we Wschowie (HARMONOGRAM)

Rozpoczyna się lato, a lokalna Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa przygotowuje serię wydarzeń zatytułowanych „Wakacyjne Wtorki", które zapewnią rozrywkę i edukację dla najmłodszych mieszkańców. Zajęcia dla dzieci odbywać się będą w stałych godzinach 10:00-13:00. Oto harmonogram.  

1 lipca - Akcja segregacja i film Detektyw Pikachu

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się 1 lipca, będzie poświęcone tematowi segregacji odpadów. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, które pokażą im, dlaczego segregacja jest ważna dla środowiska. Po zajęciach zostanie wyświetlony film 3D "Detektyw Pikachu", który dostarczy dzieciom rozrywki i pozytywnych emocji.

11 lipca - Rodzinny rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

Kolejne wydarzenie, zaplanowane na 11 lipca, to rajd rodzinny rowerowy o nazwie "Odjazdowy Bibliotekarz". Więcej o trasie i dodatkowych atrakcjach wkrótce.

18 lipca - Wizyta w schronisku i spotkanie o wolontariacie

W dniu 18 lipca zaplanowano wizytę dzieci w wieku od 6 do 12 lat w lokalnym schronisku dla bezdomnych zwierząt. Dzieci są proszone o zabranie karmy dla bezdomniaków. Podczas wizyty będą miały okazję spotkać się z wolontariuszką, panią Martyną Sachweh. Spotkanie będzie poświęcone tematowi wolontariatu i będzie okazją do rozmowy o tym, jak każdy może pomóc innym poprzez angażowanie się w działalność społeczną. 

25 lipca - Zajęcia dotyczące przyrody i film Turbo

Kolejne wydarzenie, które odbędzie się 25 lipca, skupia się na tematyce przyrodniczej. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w zajęciach o nazwie "Bez wody nie ma przyrody", podczas których dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne. Po zajęciach zostanie wyświetlony film 3D "Turbo", który dostarczy dzieciom rozrywki i emocji.

1 sierpnia - Wizyta u mundurowych

1 sierpnia dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą miały okazję odwiedzić lokalne służby mundurowe. Planowane są wizyty w komendzie policji oraz straży pożarnej. Dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej na temat pracy tych służb, zobaczyć ich codzienne obowiązki i zrozumieć, jakie umiejętności są potrzebne, aby pracować w tych zawodach.

8 sierpnia - Warsztaty ekologiczne

Kolejne wydarzenie, które odbędzie się 8 sierpnia, to warsztaty ekologiczne. Dzieci będą miały możliwość dowiedzenia się więcej o recyklingu i jego wpływie na środowisko. Warsztaty zostaną zorganizowane w firmie Stena Recycling sp. z o.o., która zajmuje się recyklingiem. Będzie to okazja, aby lepiej zrozumieć, jak ważne jest odpowiednie gospodarowanie odpadami i jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska.

16 sierpnia - Zajęcia o makulaturze i film Fistaszki

16 sierpnia odbędą się zajęcia dotyczące recyklingu makulatury. Dzieci będą miały możliwość nauczenia się, jak odpowiednio gospodarować zużytym papierem. Po zajęciach zostanie wyświetlony film 3D "Fistaszki", który dostarczy dzieciom rozrywki i zabawy.

22 sierpnia - Rodzinne zajęcia dla najmłodszych

22 sierpnia odbędą się rodzinne zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Będzie to okazja do wspólnego tworzenia muralu i malowania. Podczas tych zajęć dzieci będą miały możliwość rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni.

29 sierpnia - Warsztaty fotografii i kalambury

29 sierpnia odbędą się warsztaty fotografii użytkowej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas tych zajęć dzieci będą miały możliwość nauczenia się podstaw fotografii oraz wykonania interesujących zdjęć (uczestnicy są proszeni o zabranie swojego aparatu lub smartfona). Po warsztatach zaplanowano zabawę w kalambury.

Źródło: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl