TworzymyGłos Regionu

reklama

Muzyczne niedziele w Sławie. Na Nowym Rynku odbędzie się seria wyjątkowych koncertów

Czwartek, 16 maja 2024 o 21:07, autor: 0
Muzyczne niedziele w Sławie. Na Nowym Rynku odbędzie się seria wyjątkowych koncertów

Sława zaprasza na serię muzycznych niedziel, które rozpoczną się już 26 maja. Przygotowano cztery wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się co tydzień na Nowym Rynku. Każdy koncert będzie dedykowany innej okazji i dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym gościom. Organizatorami tych wyjątkowych wydarzeń są Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku – SCKiW, PZChiO Oddział Dolnośląski we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Witosława.

Dzień Matki – wyjątkowy koncert już 26 maja

Pierwszy koncert odbędzie się z okazji Dnia Matki, 26 maja o godzinie 15:00. Na scenie wystąpią Zespół Wrzos z Lubawki, Orkiestra KGHM ZG Lubin oraz Orkiestra OSP z Lubawki. Organizatorzy zachęcają do składania życzeń, które można wysłać na adres festiwal@slawa.pl, uwzględniając dane nadawcy, adresata oraz treść życzeń.

Dzień Dziecka – muzyczne świętowanie 2 czerwca

Drugi koncert odbędzie się 2 czerwca o godzinie 13:00, z okazji Dnia Dziecka. Na Nowym Rynku zaprezentują się Miejska Orkiestra o Tradycjach Kolejowych ze Zduńskiej Woli, Orkiestra Reprezentacyjna "Big Band" PGE Elektrowni "Turów" z Bogatyni oraz Orkiestra KGHM Huty Miedzi Głogów z grupą Mażoretek.

Dzień Muzyki Chóralnej – koncert 9 czerwca

Kolejna niedziela, 9 czerwca, to Dzień Muzyki Chóralnej. Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00. Na scenie wystąpią Górniczy Chór Męski z Lubina, Chór "Skolanta" z Chojnowa, Chór "Harmonia" z Nowogrodźca, Chór "Canta Nobiscum" z Wrocławia oraz sławski Chór "Cante Deo" ze Sławy.

Święto Działaczy Kultury – finał 16 czerwca

Ostatni koncert, dedykowany Działaczom Kultury, odbędzie się 16 czerwca o godzinie 13:00. Na zakończenie serii muzycznych niedziel, publiczność będzie miała okazję wysłuchać Orkiestry KGHM ZG Polkowice-Sieroszowice oraz Orkiestry KWB "Turów" z Bogatyni, która przejdzie ulicami Sławy. Ostatni występ należy do Orkiestry OSP z Klewic.

Zobacz: Cleo gwiazdą Dni Sławy 2024. Głosy fanów na Facebooku przesądziły

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl