TworzymyGłos Regionu

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na Noc Muzeów 2023

Sobota, 06 maja 2023 o 00:41, autor: 1
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na Noc Muzeów 2023

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza do swojej siedziby przy pl. Farnym 3 w dniu 12 maja 2023 r., na kolejną edycję Nocy Muzeów. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Wschowy oraz okolic, którzy chcą poznać tajniki historii Królewskiego Miasta.

Co czeka na uczestników Nocy Muzeów?

Oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji stałej

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00 od oprowadzania kuratorskiego po ekspozycji stałej. Będzie to idealna okazja, aby poznać najważniejsze eksponaty Muzeum Ziemi Wschowskiej i dowiedzieć się więcej na temat historii miasta.

Zajęcia dla najmłodszych w formie teatrzyku

W tym samym czasie dla najmłodszych zorganizowane zostaną zajęcia w formie teatrzyku, podczas których dzieci zostaną wprowadzone w świat wschowskich legend.

Prelekcje na temat najcenniejszych zabytków Wschowy

O godzinie 18:00 będzie można wysłuchać prelekcji na temat najcenniejszych zabytków Wschowy. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat historii i kultury regionu.

Spacer z przewodnikiem po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej

Natomiast o 19:30 rozpocznie się spacer z przewodnikiem po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej. Podczas spaceru przewodnik opowie o najznamienitszych postaciach, które tam spoczywają.

Dlaczego warto wziąć udział w Nocy Muzeów?

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. To wspaniała okazja, aby poznać historię Wschowy i odkryć tajemnice regionu. W imieniu Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zapraszamy!

Źródło: MZW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Rozczarowany
13.05.2023 11:26

Rzeczywiscie NOC Muzeów....to juz biedronka czy lidl są dluzej otwarte. Nierozumiem dlaczego wydarzenie zostalo zorganizowane w piątek, a nie jak w większości Miast w sobotę....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl