TworzymyGłos Regionu

reklama

Mural Geta Stankiewicza odsłonięty! (VIDEO)

Piątek, 20 maja 2022 o 18:50, aktualizacja Piątek, 20 maja 2022 o 18:53, autor: 3
Mural Geta Stankiewicza odsłonięty! (VIDEO)

Od poniedziałku można było oglądać proces jego powstawania, a dziś (20 maja) został oficjalnie odsłonięty. Mowa o kolejnym muralu we Wschowie. Ścianę budynku Centrum Kultury i Rekreacji od strony ul. Daszyńskiego zdobi "Autoportret z kukurydzą" przedstawiający Eugeniusza Geta Stankiewicza.

Mural przedstawiający Geta jest zwieńczeniem wydarzeń związanych z obchodami 80. rocznicy urodzin artysty. Wcześniej burmistrz Konrad Antkowiak wraz z bratem Eugeniusza, Januszem Stankiewiczem oraz dyrektorem CKiR Piotrem Kokorniakiem odsłonili tablicę pamiątkową upamiętniającą artystę.

Jednocześnie w Muzeum Ziemi Wschowskiej trwa wystawa czasowa prezentującą prace Geta, które dostępne są dla zwiedzających również na wschowskim Rynku.

W uroczystości odsłonięcia muralu udział wzięło kilkunastu mieszkańców i zaproszonych gości. Przybyłych na uroczystość powitał burmistrz Konrad Antkowiak, który przybliżył kulisy związane z powstawaniem muralu.

O historii Eugeniusza Geta Stankiewicza, związanej w dużej mierze ze Wschową, opowiedział Przemysław Wojciech z Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Mural wykonał Sławomir Zbiok Czajkowski pochodzący z Zielonej Góry, ale kojarzony z wrocławskim street artem.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Mieszkanka Wschowy
23.05.2022 12:27

Gratuluję pomysłu! Dziękuję Panu Sławomirowi za piękny mural. Ma nadzieję, że takich pozytywnych dzieł będzie w naszym mieście więcej... Miłego dnia wszystkim.

avatar
~ABC
25.05.2022 10:14

Ciekawe czy zaproszona była pani Marta Małkus, dzięki której Wschowa posiada kolekcje prac Geta ?

avatar
~Janek Pradera
28.05.2022 17:37

Wspaniały mural. Wreszcie coś pozytywnego a nie tylko Unia Leszno albo żołnierze wyklęci czy inni patrioci. Murale powinny być zróżnicowane.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl