TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Modne okulary korekcyjne, z którymi nie będziesz chciał się rozstać

Czwartek, 27 kwietnia 2023 o 23:13, autor: 0
Modne okulary korekcyjne, z którymi nie będziesz chciał się rozstać

Każdy, kto nosi okulary korekcyjne wie, jak ważne jest odpowiednie dobranie oprawek. Wybór jest duży i łatwo o złą decyzję. Właśnie dlatego przede wszystkim trzeba rozróżnić oprawki męskie, damskie i dziecięce. Ich wybór powinien odbywać się w oparciu o kilka kluczowych czynników. Ważny jest kształt twarzy, rodzaj wady wzroku, styl życia oraz preferencje estetyczne. Przy wyborze okularów korekcyjnych ważna jest wygoda, praktyczność i estetyka. Swój wybór zawsze warto skonsultować z doświadczonym optykiem, który pomoże dobrać odpowiednie okulary korekcyjne męskie lub damskie, uwzględniając powyższe aspekty.

Jak wybrać okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne nosimy codziennie. Są stałym elementem naszego ubioru. Właśnie dlatego oprawki okularowe powinny być dobrane niemal perfekcyjnie. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy. Okrągłe oprawki będą dobrze wyglądać na osobach z kanciastymi twarzami, a kwadratowe oprawki na osobach, których buzia jest bardziej okrągła. Przy wyborze okularów korekcyjnych trzeba wziąć pod uwagę typ wady wzroku. Grubość szkieł w znacznym stopniu determinuje wybór oprawek. Na przykład w przypadku osób z astygmatyzmem najlepsze będą oprawki z cylindrami. Nie mniejszą rolę odgrywa tu także styl życia osoby noszącej okulary. Wybierając oprawki męskie, dla osoby uprawiającej dużo sportu, trzeba szukać modeli wytrzymałych oraz lekkich. Wygoda będzie tu odgrywała kluczową rolę. Wybierając okulary trzeba także uwzględnić aspekt estetyczny. Oprawki można wybrać w swoim ulubionym kolorze lub stylu. Powinny dobrze przylegać do twarzy. Nie mogą jej zbytnio uciskać ani nie powinny opadać. Trzeba upewnić się, że dobrze przylegają do nosa i nie zostawiają odcisków na skórze. Nie mniejsze znacznie ma oczywiście prawidłowe dobranie i ustawienie szkieł w oprawkach. Tylko wtedy okulary korekcyjne zagwarantują odpowiednią ostrość widzenia.

Modne męskie okulary korekcyjne

Moda stale się zmienia. Podobnie jest w przypadku oprawek okularów korekcyjnych. Rolę odgrywają tu obowiązujące trendy, preferencje estetyczne i moda na konkretny styl życia. Można jednak wyróżnić kilka trendów, które na stałe zagościły w salonach optycznych. Pierwszy z nich to niewychodzące z mody grube oprawki. Są ładne i stanowią odważny akcent w stylizacji. Często wybierane są w kolorze czarnym lub transparentnym. Bardzo dobrze prezentują się również te przypominające egzotyczną panterkę lub brązowy, opalizujący bursztyn. W salonach optycznych czeka na nas szeroka gama oprawek cay-eye, które na nowo wróciły do mody. Charakteryzują się one asymetrycznym kształtem, który dodaje uroku twarzy. Dla mężczyzn sprawdzą się także kwadratowe oprawki. Najczęściej sięgają po nie osoby, które cenią sobie prostotę i minimalizm. Świetnie komponują się z biznesowym ubraniem zakładanym do biura lub na oficjalne spotkania. Jeśli mężczyzna woli subtelny i delikatny wygląd, to powinien zainwestować w okrągłe oprawki okularowe, które zaczynają powoli wracać na wybiegi. Modne i uniwersalne są także oprawki metalowe. Są dostępne w różnych kolorach i kształtach.

Wydatny nos i ostre rysy twarzy, czyli jak dobrać okulary?

Twarz każdego z nas jest wyjątkowa. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni dobór okularów pozwoli ukryć nielubiane mankamenty lub podkreślić to, co w sobie lubimy. Okrągłe męskie okulary złagodzą ostre rysy twarzy. Kwadratowe oprawki ukryją okrągłe policzki, a ciemnie i grube oprawki ukryją wydatny nos. Jednolite i czarne oprawki dodadzą twarzy wyrazu i skupią uwagę rozmówcy na oczach. 

Dobranie odpowiednich okularów może zająć sporo czasu. Nawet jeśli mamy dobry instynkt estetyczny, to nie każda para okularów, po którą sięgniemy, będzie leżała zgodnie z oczekiwaniami. Właśnie dlatego warto przymierzyć dużo różnych oprawek i nie spieszyć się z podjęciem finalnej decyzji. Okulary będziemy zakładać każdego dnia, a więc powinny być wygodne i spójne z naszym wyglądem. Odpowiednio dopasowane zrównoważą mankamenty naszej twarzy i sprawią, że poczujemy się wyjątkowo.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl