TworzymyGłos Regionu

reklama

Modernizacja ul. Słonecznikowej i odcinka ul. Chabrowej. Plac budowy przekazany

Wtorek, 26 marca 2024 o 11:08, aktualizacja Wtorek, 26 marca 2024 o 11:12, autor: 2
Modernizacja ul. Słonecznikowej i odcinka ul. Chabrowej. Plac budowy przekazany

Mieszkańcy ulicy Słonecznikowej oraz fragmentu ulicy Chabrowej mogą przygotować się na znaczące zmiany w najbliższej przyszłości. Zaplanowana modernizacja tych obszarów obejmie nie tylko nową jezdnię z kostki brukowej, ale także liczne udogodnienia takie jak zjazdy na posesje, trawniki oraz nowoczesną kanalizację deszczową. Nie można również zapomnieć o ważnym aspekcie związanym z przebudową sieci elektroenergetycznej, która wpisuje się w szeroko pojętą modernizację infrastruktury miejskiej.

Finanse i realizacja

Za realizację tej inwestycji odpowiadać będzie firma ZPHU KRUBET pod kierownictwem Jana Kruka, z Nowej Wsi. Całość prac planowana jest na okres około 14 miesięcy. Koszt realizacji oszacowano na 2.109.902,64 zł, z czego znaczna większość, bo aż 2.000.000,00 zł, pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma. Pozostałą część, czyli 109.902,64 zł, pokryją środki własne gminy Sława.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Robert
26.03.2024 19:41

Oj ekipa z Zacisza że Wschowy się uruchomi że u nich też trzeba. Hi hi. Zobaczcie ile w Lesznie jest takich dróg do zrobienia.

avatar
~do roberta
27.03.2024 08:21

zanim zaczniesz kpić, zobacz na jakim poziomie tutaj jest dofinansowanie, a jakie u nas we Wschowie. Wystarczy za komentarz?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl