TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzi strażacy w akcji. Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szlichtyngowej

Środa, 13 marca 2024 o 14:12, aktualizacja Środa, 13 marca 2024 o 15:52, autor: 0
Młodzi strażacy w akcji. Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szlichtyngowej

W Szlichtyngowej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie to ponownie zjednoczyło młodych entuzjastów bezpieczeństwa pożarowego, promując ważne zasady ochrony przed ogniem i postępowania w sytuacjach zagrożenia. Turniej, zorganizowany w Świetlicy Miejskiej, zgromadził 26 uczniów z trzech szkół podstawowych, podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

Wysoki poziom i emocjonująca rywalizacja

Zmagania rozpoczęły się od części pisemnej, gdzie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań testowych. Aby zakwalifikować się do kolejnej rundy, należało znaleźć się wśród pięciu najlepszych w swojej grupie wiekowej. Finał ustny wyłonił zwycięzców, którzy będą reprezentować Gminę Szlichtyngowa na poziomie powiatowym. W Turnieju udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "INKI” w Starych Drzewcach.

Wyniki eliminacji gminnych:

1 grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. I – IV
I miejsce – Jan Monkiewicz

II miejsce – Igor Szaranek
III miejsce – Nina Szpatowicz
IV miejsce – Julian Neć
V miejsce – Gracjan Grześkowiak
VI miejsce – Michał Kowalski

2 grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. V - VIII,
I miejsce – Wiktoria Kęsicka
II miejsce – Michał Tomiałojć
III miejsce – Bastian Derlat
IV miejsce – Marek Winiarski
V miejsce – Natan Gnacy

Podziękowania i gratulacje dla młodych uczestników

Organizatorzy i przedstawiciele lokalnych władz wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania i wiedzy prezentowanej przez młodzież. "Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w turnieju, w którym wykazali się niezwykłą wiedzą na temat ochrony pożarowej. Gratulujemy laureatom, życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju" – podkreślono podczas ceremonii zakończenia.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl