TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Maj w ogrodzie: lista najważniejszych prac pielęgnacyjnych

Piątek, 07 czerwca 2024 o 09:26, autor: 0
Maj w ogrodzie: lista najważniejszych prac pielęgnacyjnych

Maj to czas intensywnych prac ogrodniczych. Przygotowanie ogrodu do letniego wzrostu wymaga odpowiednich działań, których celem są zdrowe i piękne kwiaty, drzewka i krzewy. Oto lista najważniejszych prac pielęgnacyjnych, które należy wykonać na przełomie maja i czerwca.

Lista ogrodowych prac pielęgnacyjnych na przełomie maja i czerwca

Ciepłe i znacznie dłuższe dni, słońce i śpiew ptaków… Druga połowa maja to czas, w którym życie nabiera kolorów – rośliny rozwijają się już bardzo intensywnie, dlatego przycinanie gałęzi i sadzenie kwiatów powinniśmy mieć już za sobą. Nie oznacza to jednak, że na przełomie maja i czerwca w ogrodzie nie ma nic do roboty.

Szybki wzrost trawy? Przygotuj trawnik do koszenia po ubiegłym sezonie

Po zimie i marcowo-kwietniowych przymrozkach trawnik może wymagać odświeżenia. Rozpocznij od dokładnego wygrabienia resztek liści, kamieni i suchej trawy. Następnie warto nawieźć trawnik, aby dostarczyć mu niezbędnych składników odżywczych. Regularne podlewanie zapewni szybki i zdrowy wzrost trawy.

Pierwsze koszenie – przyda się kosiarka spalinowa lub elektryczna

Gdy trawa osiągnie odpowiednią wysokość, czas na pierwsze koszenie. Najlepiej użyć kosiarki spalinowej lub elektrycznej, które zapewnią równomierne przycięcie. Pamiętaj, aby nie przycinać więcej niż jednej trzeciej wysokości trawy jednorazowo, aby uniknąć jej osłabienia.

Wynieś na zewnątrz rośliny zimujące w domu

Rośliny, które zimowały w domu, mogą teraz wrócić do ogrodu. Stopniowo przyzwyczajaj je do nowych warunków, zaczynając od umieszczenia w cieniu i stopniowo zwiększając ilość światła słonecznego. Upewnij się, że noce są już wystarczająco ciepłe, aby uniknąć przemarznięcia roślin.

Kontroluj obecność szkodników i potencjalny rozwój chorób

W tym okresie rośliny są szczególnie narażone na atak szkodników, takich jak mszyce, wciornastki, tarczniki, gąsienice i ślimaki. Regularnie przeglądaj rośliny i w razie potrzeby stosuj odpowiednie środki ochrony. Zwracaj również uwagę na objawy chorób, takich jak rdze, pleśnie i plamistości liści. Wczesna interwencja pozwoli na skuteczne zwalczanie problemów.

Zadbaj o ogrodowych sprzymierzeńców

Naturalni sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami to ptaki, które zjadają owady. Warto zainstalować karmniki i poidełka oraz (na przyszły rok) budki lęgowe, aby zachęcić je do odwiedzin. Pszczoły i trzmiele są niezastąpionymi zapylaczami, więc zadbaj o rośliny miododajne, które przyciągną te pożyteczne owady. Dzięki temu ogród będzie zdrowy i pełen życia.

Urządzenia ogrodnicze? Kup je w sklepie Krysiak

W sklepie Krysiak znajdziesz szeroki wybór urządzeń ogrodniczych, które ułatwią prace pielęgnacyjne w Twoim ogrodzie. Kosiarka spalinowa na www.krysiak.pl pomoże Ci w pielęgnacji trawnika, by był on piękny i zdrowy przez cały sezon.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl