TworzymyGłos Regionu

reklama

Maciej Grabianowski zostanie wiceprezydentem Leszna. Przez 12 lat był dyrektorem SP1 we Wschowie

Piątek, 19 kwietnia 2024 o 11:06, aktualizacja Piątek, 19 kwietnia 2024 o 12:47, autor: 21
Maciej Grabianowski zostanie wiceprezydentem Leszna. Przez 12 lat był dyrektorem SP1 we Wschowie

19 kwietnia, na porannym spotkaniu prasowym na Rynku w Lesznie, Grzegorz Rusiecki, prezydent elekt tego miasta, ujawnił nazwisko swojego jedynego zastępcy. Maciej Grabianowski, dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, obejmie urząd wiceprezydenta Leszna, odpowiadając za oświatę, kulturę i sport. To stanowisko do tej pory zajmował wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

Zastępcą Grzegorza Rusieckiego będzie Maciej Grabianowski

Maciej Grabianowski to postać znana w lokalnych kręgach politycznych i edukacyjnych. Jego nazwisko pojawiało się w kontekście kandydatury na wiceprezydenta już w trakcie kampanii wyborczej. Grabianowski jest absolwentem III LO w Lesznie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie w 2016 roku obronił pracę doktorską z zakresu teorii sportu. Jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 zyskał uznanie, zdobywając Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Przyczynił się również do wielu inicjatyw, w tym nadania imienia Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie.

„Chciałem bardzo podziękować panu prezydentowi Grzegorzowi Rusieckiemu za ogromne zaufanie, jakim mnie obdarzył. Znacie go państwo i wiecie, że poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko. Jestem na to gotowy, inaczej nie podjąłbym się tego zadania. Jest to ogromny zaszczyt i honor pracować z panem prezydentem, ale także na rzecz miasta i jego mieszkańców,” mówił Maciej Grabianowski podczas konferencji prasowej.

Zmiany w leszczyńskim ratuszu

Grzegorz Rusiecki zapowiedział także, że na razie nie planuje powołania drugiego zastępcy. Zamiast tego, chce skoncentrować się na sprawnej integracji zespołu urzędników, których część powróci do pracy w magistracie po zakończeniu kadencji w innych samorządach. Prezydent elekt wyraził nadzieję na dalszą współpracę z sekretarzem miasta Maciejem Dziamskim oraz skarbniczką Grażyną Hałupką.

Podczas tej samej konferencji obecny był Patryk Józefowicz, przewodniczący nowej Rady Miejskiej Leszna. Dyskusje nad podziałem stanowisk wiceprzewodniczących trwają, z możliwym udziałem przedstawicieli dwóch innych komitetów - PiS i PL 18. Pierwsza sesja nowej rady zaplanowana jest na 2 maja.

Maciej Grabianowski zacznie pełnić swoje obowiązki wiceprezydenta Leszna 24 czerwca, po zakończeniu roku szkolnego. Kto zostanie nowym dyrektorem SP1 we Wschowie? Dowiemy się niebawem.

Zobacz: Kiedy zaczynał, był najmłodszym w Polsce dyrektorem szkoły

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~Wschowiak
19.04.2024 11:37

Znowu tracimy cennego czlowieka

avatar
~Urszula Chudak
19.04.2024 11:46

Jak to w życiu bywa, jedni cieszą się z tej nominacji [dają temu wyraz leszczynianie w komentarzach na innym lokalnym portalu] inni mniej - w tej drugiej części słychać głosy naszych mieszkańców. Ponieważ Pan Grabianowski był dobrym menagerem oświaty. Ale w tym wszystkim jedno jest pocieszające - nasze miasto jest swoistą kuźnią kadr i to chyba niezłą. Otóż leszczyńską lecznicą kieruje były dyrektor wschowskiego szpitala, wiceprezydenturę 60 tys miasta, przejmuje bardzo dobry dyrektor wschowskiej placówki oświatowej... Ale inni młodzi już nie uciekajcie - też Wschowie jesteście potrzebni!

avatar
~jasny umysł
19.04.2024 13:12

trzeba mieć talent, żeby po 10 godzin trzymać na SOR

avatar
~Pani "U.Ch"
19.04.2024 15:43

A, jakie to ma znaczenie ?. Zostać wybranym przez wyborców na Prezydenta, Burmistrza, Wójta - TO MA ZNACZENIE !. A zostać z nadania ( i t jakiego ... ? ) jakimś tam vice - zastępcą czy to Pana Prezydenta, Burmistrza, czy Wójta i to nazywać sukcesem - proszę się nie ośmieszać . Normalna kolej losu i ew. układów . W dzisiejszych czasach gdzie ludzie migrują z państw do państw, z kontynentów na kontynenty i obejmują tam wysokie stanowiska pracy, jak np. inżynierowie, lekarze,,, itd. - nazywać sukcesem, że ktoś ze Wschowy znalazł pracę w Lesznie to zahacza absurd . Ciekawe, czy leszczyniacy tak się będą czepiać tego awansu jak co niektórzy wschowiacy Pana Burmistrza Antkowiaka ?.

avatar
~Luk
19.04.2024 17:40

To jest właśnie dokładnie odwrotnie! My nie mamy żadnych ludzi, którzy nadają się na takie stanowiska przez to Leszczynianie u nas je obejmują do czasu aż u siebie nie znajdą dobrej posadki. Oni się nie wychowali u nas tylko przyjeżdżają do Wschowy do pracy.

avatar
~Leszczyniak
19.04.2024 17:01

Tak czytam o tych "sukcesach" Pana Dyrektora i żadnych konkretów. Nadanie imienia szkole to ma być sukces? Medale, których każdy polityk ma całe worki? III LO, kiedy wiadomo, że w Lesznie jako taki poziom trzymają I i II. No i ten doktorat z w-f, czyli też nic nie wart. Tak więc fucha po znajomości faceta, który niczego nie osiągnął i żadnej dobrej uczelni czy szkoły nie skończył, a kierował z nadania słabą szkółką w malutkim miasteczku.

avatar
~Urszula Chudak
19.04.2024 20:52

Trochę to smutne czytać, że szkółka słaba, a miasteczko malutkie. Te zdrobnienia moim zdaniem, mają jeszcze podkreślić negatywny przekaz komentarza. Zaskoczę Pana - ani jedno, ani drugie. O szkole słyszałam od decyzyjnych osób, bardzo dobre opinie; a co do mego miasta. Skoro odwiedza Pan ten portal, to musiał Pan zauważyć, że odbywają się u nas imprezy sportowe, kulturalne, działa prężnie biblioteka i muzeum... długo by wymieniać. Wszystko na miarę 15 tysięcznego miasta, nie miasteczka! Miasteczko liczy 3 - 4 tys. mieszkańców. Na potwierdzenie powyższego, przytoczę dzisiejszą moją rozmowę z menagerem aktorki Ewy Błaszczyk. Tej od kliniki "Budzik" [potwierdziła swoją obecność na październikowym Kongresie Kobiet]. Na moje pytanie czy wie gdzie leży Wschowa odpowiedział - tak wiem, byłem, to piękne miasto. Przekonałam Pana?

avatar
~Do leszczyniaka
20.04.2024 09:05

Dzień dobry. Z Pana/Pani komentarza przemawia zazdrość i niewiedza. Pan Maciej Garabianowski 12 lat temu wygrał konkurs na dyrektora sp1, która wtedy nie miała najlepszej opini, jednakże po 12 latach stała się jedną z najlepiej wyposażonych, wyremontowanych placówek z bardzo dobrym gronem pedagogicznym. Szkoła kierowana przez Pana Macieja zawsze stoi dwa kroki przed pozostałymi. Proszę przyjechać do "jedynki" i zobaczyć jaka to "słabiutka" szkoła. Wschowa traci doskonałego managera, ale Leszno zyskuje kompetentego, inteligentnego i przygotowanego do tej roli vice prezydenta. Panu Maciejowi życzymy powodzenia !

avatar
~Ja
20.04.2024 18:11

Ty to chyba masz podstawówkę skończoną i zazdrościsz innym.

avatar
~Ja
19.04.2024 17:37

I dobrze że idzie od nas.

avatar
~do do U.Ch
19.04.2024 18:44

Czytałeś swój komentarz przed wysłaniem? nie, prawda? W takim razie i tobie życzę znaleźć pracę by być wice w 60 tys mieście. czepiają się wschowianie i słusznie, bo burmistrz musi żyć i oddychać miastem. tego też nie rozumiesz? i nie pisz że p. p. Ula się ośmiesza. jak już tu ktoś pisał jej i Adasia komentarze są najlepsze!

avatar
~Normalność***
20.04.2024 07:41

Do ( do do U. Ch ) - jak widać takich jak ty i " twoja ...Hi ... " normalność - coś co jest naturalne i normalne w naszym życiu - dziwi lub zadziwia. Pytanie; - czy ty i "U. Ch. " przeczytaliście to co piszecie, co potwierdza forumowicz " leszczyniak" ?. Pisanie o czymś co jest normalne - naturalne- w życiu i robienie z tego sukces jest śmieszne i nienaturalne !. Czy widzisz cos takiego w innych miejscowościach, aby naturalność traktować jak euforię ?. A co do komentarzy; - każdy lubi to co lubi i jaki ma do tego dystans, a nie jak pisze - jak widać wy cały czas bez samouwielbienia nie potraficie funkcjonować !. Tak wasz syndrom narcystyczny przebija na tym zw.pl.

avatar
~A....
19.04.2024 20:57

Zaczęło się polowanie trolli internetowych, uaktywnili się ci, co w biedrze osiągnęli tylko 4-pak. Maciej, idź do przodu, nie oglądaj się za nikim. Zostań nadal sobą, czyli przede wszystkim człowiekiem.

avatar
~@/troll~A~
20.04.2024 07:56

Jak mi się wydaje, tak na mój chłopski rozum to każdy z nas jest CZŁOWIEKIEM. No chyba, że ty masz z tym problem, kim jesteś ?. Może teraz bardziej tacy jak ty docenicie wygraną- WYGRANĄ - Pan Antkowiaka . Wygrana na II Kadencję Burmistrza Wschowy to jest prawdziwy sukces , a nie mianowanym z takich czy innych względów - pytanie jakich?, ...ale to może zostawmy do oceny prawdziwym Leszczyniakom ) - życie zweryfikuje .

avatar
~@/troll....
21.04.2024 09:31

Niektórzy mają tylko wygląd człowieka (łagodnie mówiąc). Nie każdy jest człowiekiem wyrozumiałym, traktującym z szacunkiem swoich pracowników, inne osoby. Jest jeszcze coś takiego jak człowieczeństwo, ale Ty pewnie o tym nie wiesz. Zobacz kim okazałeś się w 2 zdaniu. Nie znasz mnie, a już oceniłeś. Ja napisałam kulturalny komentarz, a Ty kontra i w ogóle nie na temat. Ludzi poznaje się po tym czy ktoś jest człowiekiem dla drugiego człowieka, czy będzie go osadzał, kopał i trollował.

avatar
~Ela
19.04.2024 20:58

Proszę opanować swoje frustrację i zawiść Pan Grabia owski to świetny menadżer i pedagog w szkole. Gratuluję awansu i życzę satysfakcji w nowym wyzwaniu wiceprezydenta.

avatar
~DO~Ela
20.04.2024 07:46

Czy ty nie czytałaś " ~~leszczyniaka" ?, czy czasami nie mówisz o swojej frustracji?. Wyhamuj,,,, z ta frustracja .

avatar
~awansik+++
20.04.2024 09:00

Dla mnie rzeczową oceną o tej nominacji są jednak wpisy na sąsiedniej stacji lokalnego ( Ra -L ) Leszna. Zaskakująca ocena odnosząca się do powiazań świeżo upieczonego vice z prezydentem Leszna ?. Czyli wraca stare .

avatar
~"zazdrość -zazdrosny"
21.04.2024 07:44

To klasyczne komentarze forumowiczów, którzy nie mają merytorycznych argumentów w temacie o którym piszą albo są totalnymi ignorantami tych co piszą i oceniają na argumenty i fakty - " zazdrość - zazdrosny" to ich jedyny klucz w ty temacie !.

avatar
~Brawo
23.04.2024 09:45

Czy to prawda, że żona pana Rusieckiego pracowała w SP 1 gdzie dyrektorem był pan Grabianowski?

avatar
~JamJestOn
23.04.2024 10:24

1. Ile czasu spędzał będąc dyrem 1 na spotkaniach z przyszłymi prezydentami Leszna ? 2. Skoro W.Kuryłło tak go protegował na stanowisko dyra 1 to czy teraz znajdzie dla niego stanowisko w leszczyńskim ratuszu ? 3. Zostanie coś z rynku czy dookoła ratusza będzie "fala" ? Typowe krajowe kolesiostwo kolesiostwa. Ale szczerze gratuluje kariery.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl