TworzymyGłos Regionu

Lubuska KAS ogłasza nabór do Służby Celno-Skarbowej

Piątek, 18 sierpnia 2023 o 12:47, aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2023 o 12:56, autor: 1
Lubuska KAS ogłasza nabór do Służby Celno-Skarbowej

Lubuska Izba Administracji Skarbowej informuje o otwartym naborze do Służby Celno-Skarbowej. Na kandydatów czeka 15 wolnych etatów. Proces składania dokumentów potrwa do końca września tego roku.

Misja Służby Celno-Skarbowej

Funkcjonariusze tej służby mają za zadanie zwalczanie nielegalnego hazardu oraz działalności zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się przemytem towarów akcyzowych i wyłudzaniem podatku VAT. Dodatkowo, zajmują się przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy, kontrolują ruch i transport drogowy oraz prowadzą współpracę z innymi służbami, w tym z organami celnymi państw zewnętrznych.

Kto jest poszukiwany?

Obecny nabór dotyczy stanowiska młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej. Służba oferuje 15 wakatów w różnych komórkach, w tym w komórkach realizacji, dochodzeniowo-śledczych oraz kontroli celno-skarbowej rynku. Stanowiska będą dostępne w miejscowościach takich jak Zielona Góra, Olszyna, Świecko oraz Rzepin.

Co oferuje KAS?

Dołączając do Służby Celno-Skarbowej, możesz liczyć na:

 • Stabilność zawodową,
 • Ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora,
 • Uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień rozpoczynające się od około 5 tys. zł brutto,
 • Dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy,
 • Inne dodatki do uposażenia zgodnie z przepisami oraz dodatkowe nagrody, takie jak "trzynastka" czy nagrody jubileuszowe,
 • Możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby oraz dodatkowy urlop po 15 latach służby,
 • Wsparcie w postaci ubezpieczenia grupowego, świadczeń socjalnych, dofinansowania do zakupu okularów korekcyjnych oraz wsparcie psychologa.

Jakie są etapy postępowania kwalifikacyjnego?

Kandydaci muszą przejść przez kilka etapów selekcji:

 1. Złożenie wymaganych dokumentów,
 2. Test wiedzy,
 3. Test psychologiczny,
 4. Test sprawności fizycznej,
 5. Test kompetencyjny,
 6. Rozmowę kwalifikacyjną,
 7. Ustalenie zdolności psychicznej i fizycznej do służby,
 8. Sprawdzenie w ewidencjach i rejestrach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym.

Jak aplikować?

Dokładne informacje oraz wszelkie szczegóły dotyczące procesu rekrutacji znajdują się na oficjalnej stronie Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia, dostępną pod tym linkiem.

Zobacz również: Wiesz, co działo się pod Twoim nosem? KAS zlikwidowała 700 nielegalnych automatów... również we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zoll
18.08.2023 14:04

No i aby ukończyć służbę przygotowawczą trzeba zdać egzamin pisemny i ustny z języka obcego. Egzaminy są dość trudne. Dużo osób ostatnio nie zalicza. Chyba że masz certyfikat co najmniej b2. Służba ciekawa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl