TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Piątek, 19 maja 2023 o 08:19, autor: 0
Kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że technik chłodnictwa i klimatyzacji jest obecnie jednym z najbardziej deficytowych zawodów na rynku pracy? Właśnie dlatego specjaliści z tego zakresu mogą liczyć nie tylko na stabilne zatrudnienie, ale także satysfakcjonujące zarobki. By jednak móc wykonywać te profesje, potrzebna jest nie tylko gruntowna wiedza, ale również umiejętności praktyczne. Najlepszym sposobem na to, by je zdobyć, jest ukończenie kursu. Oto wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki w branży.

Dlaczego technik chłodnictwa i klimatyzacji jest zawodem deficytowym?

Dlaczego na rynku jest tak duży niedobór fachowców, skoro zapotrzebowanie na tego typu usługi wciąż rośnie? Powodem tego jest fakt, że w polskich szkołach przez kilkadziesiąt lat nie kształciło się techników chłodnictwa i klimatyzacji. Kierunek ten ponownie został wprowadzony dopiero w 2014 roku. Właśnie dlatego ilość fachowców na rynku jest wciąż niewystarczająca. Z tego względu wszystkie osoby posiadające kwalifikacje mogą liczyć na zatrudnienie.

Poza tym branża chłodnicza nieustannie się rozwija. Chłodnictwo jest niezbędne do funkcjonowania wielu gałęzi przemysłu. Coraz częściej urządzenia klimatyzacyjne są także instalowane w domach klientów indywidualnych. Zatem wszystko wskazuje na to, że technik montażu i klimatyzacji nie tylko nie będzie narzekał na brak zleceń, ale wręcz będzie ich miał coraz więcej.

Perspektywy i zarobki w pracy technika chłodnictwa i klimatyzacji

Zarobki fachowców różnią się w zależności od miejsca pracy, formy zatrudnienia oraz doświadczenia. Jednak ze względu na niedobór specjalistów w zawodzie, można liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Ze względu na małą ilość techników, pracodawca, chcąc przyciągnąć do siebie specjalistę, musi zaoferować mu dobre warunki zatrudnienia.

Warto wspomnieć, że technik chłodnictwa i klimatyzacji może pracować nie tylko na etacie. Oczywiście wiele osób decyduje się na pracę jako monter zakładowy bądź serwisant. Z kolei inni wykonują usługi instalacyjne u klienta. Jednak zawód ten daje również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej.

Kurs na technika – jak zacząć?

Wybór placówki kształcącej jest tutaj kluczowy. Dobra szkoła nie tylko przygotuje cię do codziennych obowiązków w pracy technika, ale również wyposaży we wszystkie niezbędne informacje oraz umiejętności, które będą wymagane na egzaminie zawodowym. Dużym doświadczeniem w zakresie kształcenia techników chłodnictwa i klimatyzacji mogą pochwalić się Szkoły Partnerskie Viessmann. To świetny wybór dla osób, które pracują na etacie i nie mogą pozwolić sobie na ciągłe przesiadywanie na zajęciach. Wszystkie wykłady są prowadzone w formie online. Oprócz tego są nagrywane i archiwizowane, więc słuchacz ma do nich dostęp w dowolnym momencie. Natomiast w siedzibie szkoły organizowane są zajęcia praktyczne, które pozwalają zdobyć umiejętności niezbędne do montażu, eksploatacji oraz konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych. Co ważne cały kurs jest prowadzony w trybie zaocznym, a uprawnienia możesz zdobyć nawet w 1,5 roku. By dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę https://zawodchlodnictwo.pl/.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl