TworzymyGłos Regionu

reklama

Ktoś „pociął twarz” kandydatce do Rady Powiatu. „Ujawniła się zawiść, nienawiść i hejt”

Środa, 28 lutego 2024 o 11:53, autor: 4
Ktoś „pociął twarz” kandydatce do Rady Powiatu. „Ujawniła się zawiść, nienawiść i hejt”

Rozpoczęła się kampania wyborcza do wyborów samorządowych, która w miejscowości Szlichtyngowa przybrała niepokojące obroty. Wandalizm dotknął materiały wyborcze dwóch kandydatek, Agaty Michałowskiej i Moniki Leisner-Paliwody.

Dwa banery skradzione, jeden z zniszczony

Agata Michałowska, kandydatka na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o kradzieży swoich banerów wyborczych, a także o zniszczeniu baneru swojej koleżanki, Moniki Leisner-Paliwoda, której twarz została pocięta na jednym z plakatów. Kandydatki zgłosiły sprawę na policję, podkreślając, że takie działania nie powinny mieć miejsca w ich społeczności.

"Czy tak ma wyglądać nasza Gmina, gdzie ujawniła się zawiść, nienawiść i hejt?" - pyta Michałowska, wskazując na negatywne zjawiska, które zdają się wkraczać do lokalnej polityki.

Monika Leisner-Paliwoda, z kolei, wyraziła swoje rozczarowanie i smutek związany z aktem wandalizmu, który zburzył jej postrzeganie kampanii wyborczej jako czasu pozytywnych działań i dialogu. "Nie godzę się na takie działanie. Możemy mieć różne poglądy, nie zgadzać się w różnych tematach, ale ludzie szanujmy się wzajemnie!" - apeluje Leisner-Paliwoda.

Prawne konsekwencje wandalizmu

Zgodnie z Art. 67. Kodeksu Wykroczeń, działania takie jak uszkadzanie czy usuwanie ogłoszeń publicznych podlegają karze pozbawienia wolności (od 3 miesięcy do 5 lat) albo grzywny (nawet 5 tys. zł). W przypadku materiałów wyborczych może to oznaczać nie tylko naruszenie praw kandydatów do prowadzenia kampanii, ale również zakłócenie prawa wyborców do zapoznania się z informacjami o kandydatach.

Zobacz: Agata Michałowska wystartuje w wyborach na burmistrza Szlichtyngowej. „Liczę na zaufanie i Wasz głos”

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mieszkanka
28.02.2024 15:27

Monika kampania będzie jak 5 lat temu bez hamulców byle do celu. Jest dzielna i się nie martw. Dotyka ta nienawiść wszystkich startujacych do powiatu. Damy radę.

avatar
~HAMULCOWI +
01.03.2024 09:56

Coś - Ktoś mi podpowiada, że to może być " kampanijna propaganda" samej kandydatki ????. Może tak , może nie?!. W ten sposób mogła zaistnieć, jako osoba dotychczas NIE ZNANA w Powiecie , a nawet we Wschowie , a przez ten "paradoks - wybryk" kandydatka ma darmową kampanijna reklamę - wszyscy piszą i mówią - ona sama też o kimś/ kandydatce "NIEZNANEJ" na naszym forum !!!!. Dziwne - to coś ??? ????.

avatar
~do - "Hamulcowi +"
01.03.2024 11:57

Myślisz, ze ulica tym żyje, że mówią tylko o tym uczynku ? Byłem, sprawdziłem, na rynku tylko pies podniósł nogę a kobita pędząc na rowerze do roboty zwiała mi beret. Poza tym cisza, w ratuszu szyby też nie popękały więc jak kandydatka nieznaną była, tak i nieznaną pozostanie.

avatar
~Ja
03.03.2024 09:16

Na ile dała się poznać kandydatką swoimi komentarzami to nie będę zdziwiony jak zrobiła to sama.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl