TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kto może ubiegać się o kredyt walutowy?

Wtorek, 30 maja 2023 o 16:00, autor: 0
Kto może ubiegać się o kredyt walutowy?

Obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby które otrzymują dochód w walucie kredytu. Ta zmiana spowodowana jest tym że Komisja Nadzoru Finansowego pragnie zapewnić regularną stałą obsługę spłatę kredytu. Została wprowadzona po tym jak masowo udziela kredytów we frankach szwajcarskich.

Kredyt walutowy

Teraz Mmmm to zobowiązanie, którego bank udziela na podstawie umowy kredytowej kredytobiorcy. Zobowiązanie to udzielane jest na określony czas, kredytowej kwocie oraz na określony cel. Kiedy to biorcę zaś zobowiązuje się przeznaczyć te pieniądze zgodnie z umową kredytową.

Kredyt walutowy udzielana jest w innej walucie w danym kraju w przypadku Polski kredyt walutowy udzielonej z walutach takich jak:

  • Frank szwajcarski
  • Funt brytyjski
  • Dolar amerykański
  • Euro

Kto może ubiegać się o kredyt walutowy?

A kredyt walutowy mogą ubiegać się osoby które otrzymują pensję w walucie kredytu. Osoby które zarabiają złotówkach nie dostaną kredytu we frankach szwajcarskich. Zmiany te weszły w życie 1 lipca 2014 r. kiedy to wprowadzono nowe zasady udzielania kredytów walutowych.

Wprowadzenie Rekomendacji S Komisji Nadzoru fInansowego miało zapewnić regularną obsługę oraz spłatę kredytów walutowych. Wprowadzenie nowych przepisów odpowiedzi na masowy udzielanie kredytów frankowych w latach ubiegłych.

Kalkulator frankowicza

Dziś powszechnie wiadomo że w latach ubiegłych będzie stosowany w umowach kredytowych niedozwolone klauzulę. Obecnie jest to podstawą do tego aby wystąpić przed sądem odzyskania swoich pieniędzy. Z tego przywileju korzysta coraz więcej osób. Jedną z najlepszych kancelarii w Polsce która zajmuje się sprawami frankowiczów jest kancelariafrejowskichf.pl/kalkulator-kredytu-chf

Udostępniła one frankowiczom darmowe narzędzie jakim jest kalkulator frankowy.  Narzędzie to co w pisaniu podstawowych parametrów umowy kredytowej orientacyjne nie wylicza kwotę a jaką mogę ubiegać się osoby pokrzywdzone w przypadku wygrania procesu sądowego. 

Jakie dokumenty trzeba mieć żeby dostać kredyt frankowy?

Pamiętaj że wszystkie dokumenty muszą być przedłużony w banku w języku polskim. Oznacza to dla Kredytobiorcy dodatkowy koszt, gdyż dokumenty złożyć musi u tłumacza przysięgłego. Sąd oprócz wniosku o kredyt wymagać może również umowy o pracę za granicą lub kontraktu. Należy jednak pamiętać że zatrudnienie u jednego pracodawcy musi wynosić co najmniej sześć miesięcy.

Dodatkowo bank wymagać może także dokumentu tożsamości, zaświadczenia o wysokości dochodów, wyciągu z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy oraz zeznania podatkowego z poprzedniego roku. Bank poprosić może również o pokazanie zezwolenia na pracę zagranicą lub zezwolenia na pobyt stały za granicą.

Wady i zalety kredytów walutowych

Główną zaletą kredytowe ludowych jest ich niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów złotowych. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla kredytobiorców.Obecnie zaletą jest również brak ryzyka walutowego gdyż kredyty udzielane są jedynie osobą które zarabiają w walucie kredytu, dodatkowo spłatę kredytu w walucie kredytu likwiduję koszt spreadu.

Jednak do głównych wad tego rozwiązania zaliczyć można aspekty takie jak bardzo mała liczba ofert kredytów w bankach. Dodatkowo należy pamiętać że w przypadku kredytów walutowych trzeba wnieść dużo wyższy wkład własny który wynosi minimum 30%.Dwa T możemy zaliczyć również konieczność tłumaczenie wszystkich dokumentów i opłatę za tłumaczenia, którą trzeba zapłacić tłumaczowi przysięgłemu. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl