TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Lacki liczy na pomoc ludzi wielkiego serca. „Walczę o każdy krok”

Poniedziałek, 05 lutego 2024 o 10:18, aktualizacja Środa, 07 lutego 2024 o 15:10, autor: 4
Krzysztof Lacki liczy na pomoc ludzi wielkiego serca. „Walczę o każdy krok”

Życie Pana Krzysztofa to nieustanna walka z konsekwencjami choroby, która zaatakowała go, gdy miał zaledwie 10 miesięcy. Choroba Heinego-Medina, znana również jako polio, zmusiła go do przejścia przez 12 operacji, w tym trzy neurochirurgiczne, pozostawiając go z nogą krótszą o 7 cm oraz z częściowymi zanikami mięśni i nerwów. Przez całe życie Pan Krzysztof był zmuszony do korzystania z obuwia ortopedycznego, które wyrównywało długość jego "chorej" nogi, co ostatecznie przyczyniło się do deformacji jego kręgosłupa.

Pan Krzysztof wkrótce skończy 74 lata. W 2013 roku diagnoza zespołu Post-Polio w dotychczas uważanej za zdrową nodze, jeszcze bardziej skomplikowała jego sytuację. Ta choroba, charakteryzująca się zanikiem przewodnictwa nerwowego i mięśni, uczyniła każdy krok ogromnym wysiłkiem. Obecnie, Pan Krzysztof w swoim codziennym życiu polega na balkoniku, a coraz częściej musi korzystać z akumulatorowego wózka inwalidzkiego.

Dodatkowo cierpi on na szereg innych dolegliwości, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroby urologiczne i wrzody żołądka, które pogarszają jego już trudną sytuację. Pogarszający się stan zdrowia zmusił go do szukania pomocy u psychiatry i psychologa, co generuje kolejne koszty. Niestety, wszystkie te wydatki przewyższają możliwości finansowe Pana Krzysztofa, który żyje ze skromnej emerytury.

W obliczu tych wyzwań Pan Krzysztof zwraca się z prośbą o wyrozumiałość i pomoc do ludzi o wielkich sercach. Podkreśla, że dobro to wartość, która rośnie, gdy się ją dzieli, i wierzy, że nawet najmniejszy gest może zmienić jego świat. Zachęca do wsparcia go poprzez 1,5% odpisu od podatku, co dla niego może oznaczać znaczącą różnicę w codziennym funkcjonowaniu i walce z chorobą.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ:

Fundacja Sedeka

Numer konta bankowego: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytuł:

12503 Laccy Maria i Krzysztof

PODARUJ 1% (1,5% od 2023 r.)

KRS: 0000338389

Cel szczegółowy:

12503 Laccy Maria i Krzysztof

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl