TworzymyGłos Regionu

reklama

Królewskie Historie: Rozmowa z A. Kopczyńskim i S. Czyżem o wschowskim pszczelarstwie (VIDEO)

Środa, 30 sierpnia 2023 o 10:01, aktualizacja Czwartek, 31 sierpnia 2023 o 10:21, autor: 4
Królewskie Historie: Rozmowa z A. Kopczyńskim i S. Czyżem o wschowskim pszczelarstwie (VIDEO)

Koło Pszczelarzy we Wschowie obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji 3 września zaplanowano uroczyste obchody, które rozpoczną się mszą świętą i będą miały swoje kulminacyjne momenty podczas wernisażu wystawy poświęconej lokalnemu pszczelarstwu.

Uroczystości jubileuszowe

Początek obchodów zaplanowano na godzinę 10:00 w Farze. Organizatorzy przewidzieli nie tylko mszę świętą, ale także wernisaż wystawy planszowej. Wernisaż, poprzedzony przemarszem na Rynek, odbędzie się około godziny 11:15. Następnie zaproszeni goście udadzą się na salę wiejską w Przyczynie Dolnej, gdzie nie zabraknie odznaczeń dla zasłużonych członków i okolicznościowych prelekcji.

Królewskie Historie w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Prezes Andrzej Kopczyński i sekretarz Stanisław Czyż z Koła Pszczelarzy we Wschowie wzięli udział w rozmowie z dyrektorem Damianem Małeckim w ramach cyklu „Królewskie Historie” realizowanego przez Muzeum Ziemi Wschowskiej. Podczas spotkania odkryli wiele tajników pszczelarstwa oraz podzielili się anegdotami i historiami związanymi z działalnością pszczelarzy w regionie.

Cel wystawy

Wystawa, która będzie dostępna dla zwiedzających do końca września, ma na celu ukazanie bogatej historii pszczelarstwa w regionie wschowskim. Jej założeniem jest nie tylko przybliżenie narzędzi pracy pszczelarzy, ale również ważnych aspektów związanych z ich działalnością. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się ze schematem budowy pszczoły oraz głównymi informacjami dotyczącymi tej niezwykle ważnej profesji.

Planowana publikacja

Nie jest to jedyny projekt związany z obchodami. Muzeum Ziemi Wschowskiej wspólnie z Kołem Pszczelarzy planuje także wydanie publikacji. Dzięki niej czytelnicy będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ludzi, którzy przez lata tworzyli wschowskie koło pszczelarzy.

Zobacz również: Pszczoły we wschowskim ratuszu! (ZDJĘCIA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ela
31.08.2023 11:04

Brawo dla pszczelarzy bez pszczół nie ma życia

avatar
~Maks
31.08.2023 11:27

Fajnie panowie

avatar
~głodny
31.08.2023 11:34

A piknik i po słoiczku będzie ?

avatar
~X
31.08.2023 17:10

Miód ze Steny - bezcenny :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl