TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kolekcjonowanie nasion marihuany jest legalne w Polsce: Stan prawny

Czwartek, 27 kwietnia 2023 o 23:00, aktualizacja Czwartek, 27 kwietnia 2023 o 23:22, autor: 0
Kolekcjonowanie nasion marihuany jest legalne w Polsce: Stan prawny

Rok 2023 to dla europejskich miłośników konopi przełomowy czas. Dotychczas tylko Holandia, na kontynencie europejskim, kojarzona była z najbardziej kontrowersyjną rośliną na świecie – marihuaną. Okazuje się że Niemcy są niemal na ostatniej prostej do zezwolenia swoim obywatelom możliwości uprawy konopi indyjskich na własny użytek. Prawo to nie ma jeszcze ostatecznego kształtu ale wydaje się że większość polityków dogadała się. Jeżeli uda się Niemcom zalegalizować marihuanę, odmieni postrzeganie tej rośliny na zawsze. Nawet w Polsce. 

Nie ma jednak żadnej uprawy bez nasion. Okazuje się, że polskie prawo choć zabrania uprawy konopi indyjskich, zezwala na handel i posiadanie ziaren tej rośliny. Zrodziło to ciekawe hobby – kolekcjonowanie tych „magicznych” ziaren i to całkowicie zgodnie z prawem. Miłośników pestek przybywa z dnia na dzień, gdyż jak wiadomo marihuana przestaje być kojarzona jedynie jako narkotyk. Jej właściwości medyczne nieocenione są w walce z różnymi dolegliwościami i schorzeniami. Nawet polscy pacjenci mogą kupić legalnie marihuanę w aptece na receptę. Wracając do nasion. 

nasiona marihuany

Nasiona marihuany kolekcjonerskie - co to takiego?

Kolekcjonerskie nasiona konopi indyjskich to ziarna, które nie są przeznaczone do uprawy, ale są one wykorzystywane jedynie do celów hobbistycznych i kolekcjonerskich. Służą jako element kolekcji. Nasiona kolekcjonerskie nie zawierają same w sobie tetrahydrokannabinolu czyli THC. Jest to związek chemiczny, zawarty w dojrzałych roślinach, który jest głównym składnikiem odurzających właściwości marihuany.

Odmiany marihuany

Marihuana jest rośliną, która ma wiele odmian. Każda z tych odmian ma inne właściwości i składniki. W Polsce do uprawy legalne są tylko te odmiany marihuany, które zawierają mniej niż 0,2% THC. Kolekcjonerskie nasiona podzielone są na kategorie: indoor, outdoor, indica, sativa itp. 

Składniki nasion marihuany

Same w sobie ziarna marihuany zawierają wiele cennych składników odżywczych. Wyróżnia się min. białka, tłuszcze oraz witaminy. Nasiona są również źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, które są korzystne dla zdrowia. Jako ciekawostkę można dodać, że nasiona marihuany są przysmakiem papug i można je znaleźć w składzie karmy dla tych ptaków.

Legalne ziarna konopi indyjskich w Polsce

W Polsce posiadanie nasion marihuany nie jest karalne. Prawo to reguluje ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485). Nasiona marihuany nie są zakwalifikowane nawet jako prekursor do produkcji narkotyków. Zapis ten pozwala miłośnikom konopi zbierać ziarna, zachowując w ten sposób genetykę, chroniąc ją, podobnie jak to robią światowe banki nasion (np. w Norwegii), które przetrzymują nasiona wszystkich roślin na świecie zabezpieczając w ten sposób rośliny przez wyginięciem. 

Kary za nielegalne wykorzystanie nasion

Nielegalne wykorzystanie nasion marihuany jest karalne w Polsce. Kara za uprawę takich ziarenek może wynieść nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Należy więc tutaj bezwzględnie przestrzegać litery prawa, a wtedy kolekcja nasion powinna być bezpieczna. 

Gdzie można kupić kolekcjonerskie nasiona marihuany w Polsce?

nasiona marihuany sklep www.ziarnozycia.pl

Polskie sklepy internetowe

W Polsce istnieje wiele sklepów, głównie internetowych, które oferują kolekcjonerskie nasiona marihuany. Jednym z takich sklepów jest sklep www.ziarnozycia.pl. Cieszy się on uznaniem, gdyż oferuje oryginalne nasiona konopi prosto od najlepszych, światowych producentów. Można w nim kupić ziarna od Royal Queen Seeds, Fast Buds, Barney's Farm itp. Każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl