TworzymyGłos Regionu

Kolarskie zmagania w Gminie Sława: cykl Solid MTB powraca!

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 o 09:15, aktualizacja Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 o 15:11, autor: 0
Kolarskie zmagania w Gminie Sława: cykl Solid MTB powraca!

W najbliższą niedzielę w Gminie Sława odbędą się zawody kolarskie w ramach cyklu Solid MTB. To już kolejna odsłona tej popularnej imprezy, która przyciąga setki miłośników MTB. Zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco, a ich start i meta zaplanowane są na boisku sportowym w Starym Strączu k/Sławy.

Dystanse kolarskie

Podczas sławskiej edycji cyklu Solid MTB Maraton kolarze będą mieli do wyboru trzy dystanse. Dla amatorów przewidziano dystans MINI, który ma długość 25,5 km i przewyższenie około 500 m. Na trasie zawodnicy będą mieli do dyspozycji bufet na 14 km oraz rozjazd do mety prosto na 25 km.

Dla bardziej doświadczonych kolarzy organizatorzy przygotowali dystans MEGA o długości 50 km i przewyższeniu około 1000 m. Na trasie zawodnicy będą mieli do dyspozycji bufet na 14 km oraz 39 km oraz rozjazdy: wjazd na II rundę na 25 km i do mety na 49,8 km.

Najdłuższy dystans GIGA ma długość 75 km i przewyższenie około 1500 m. Kolarze będą mieli do dyspozycji bufet na 14 km, 39 km oraz 53 km oraz rozjazdy: wjazd na II rundę na 25 km, wjazd na III rundę na 50 km i do mety na 74,8 km.

Cykl Solid MTB

Cykl Solid MTB to seria kolarskich zawodów, która od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników MTB w Polsce. Zawody przyciągają amatorów i zawodowców z całego kraju. W trakcie imprez kolarze mają okazję zmierzyć się z różnymi dystansami i przeszkodami, co stanowi doskonałą okazję do poprawy swojej kondycji i sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich.

Warto dodać, iż w tym roku impreza z cyklu Solid MTB odbędzie się również we Wschowie. Kolarskie zmagania już 11 czerwca. Więcej informacji wkrótce.

Kibicowanie

Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania. Zawody kolarskie Solid MTB to nie tylko emocjonująca rywalizacja, ale również okazja do spotkania się z innymi miłośnikami kolarstwa i spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu.

Nie przegap okazji, aby zobaczyć, jak kolarze zmierzają się z trudnymi dystansami i pokonywaniem przeszkód. Przyjdź na boisko sportowe w Starym Strączu k/Sławy i bądź częścią tego sportowego wydarzenia.

Źródło: slawa.pl, solidsport.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl