TworzymyGłos Regionu

reklama

Kierowcy blokują drogę strażakom. Czy warto ryzykować cudzym życiem?

Czwartek, 02 listopada 2023 o 11:19, autor: 3
Kierowcy blokują drogę strażakom. Czy warto ryzykować cudzym życiem?

W miejscowości Krzepielów strażacy ochotnicy zmagają się z problemem, który może mieć tragiczne konsekwencje w przyszłości. Kierowcy parkujący swoje pojazdy przed bramą remizy, blokują wyjazd samochodów bojowych, co może prowadzić do opóźnień w reakcji na sytuacje kryzysowe.

Czas to życie

W sytuacjach, w których liczy się każda sekunda, takie zachowanie może prowadzić do tragicznych konsekwencji - utraty mienia, a w najgorszym przypadku nawet życia. Każdy z nas powinien pamiętać, że droga dla strażaków musi być zawsze wolna.

„Prosimy o nieparkowanie przed remizą OSP, wyjazd samochodów bojowych musi być dostępny cały czas” - apelują druhowie z Krzepielowa.

Konsekwencje dla nieodpowiedzialnych

To nie jest pierwszy raz, kiedy strażacy z Krzepielowa muszą stawić czoła takim problemom. Jak informują, to już druga taka sytuacja w ostatnim czasie. W związku z powtarzającymi się incydentami, druhowie podjęli decyzję o zgłoszeniu sprawy do policji.

Nie tylko lokalny problem

Chociaż sytuacja w Krzepielowie jest nagminna, problem z blokowaniem dróg wyjazdowych dla jednostek OSP jest znany w wielu miejscach w Polsce. Wszędzie tam, gdzie druhowie stają przed koniecznością szybkiego reagowania, nie powinno się stawiać im dodatkowych przeszkód.

Apel o wyobraźnię

Niech ten artykuł będzie przestrogą i wezwaniem do odpowiedzialności dla wszystkich kierowców. Wyobraźnia i odpowiedzialność za innych to nie tylko kwestia kultury, ale przede wszystkim empatii i dbałości o bezpieczeństwo. Zastanówmy się dwa razy, zanim zaparkujemy w miejscu, które może utrudnić akcję ratunkową.

Źródło/foto: OSP Krzepielów

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~ABCD
03.11.2023 12:07

Moim zdaniem dla takiego czynu nie powinno być taryfy ulgowej, samochody powinny zostać odcholowane na koszt właściciela na parking policyjny a kierowcy powinni dodatkowo zostać ukarani srogim mandatem i adekwatną ilością punktów karnych.

avatar
~Ja
03.11.2023 16:50

Jak płytkim umysłowo trzeba być żeby w takim miejscu parkować? Zgroza!

avatar
~Gosc
04.11.2023 16:09

Gdybym byl strazakiem to spychal bym takie auto w razie akcji bo jestem na prawie i mam to gdzies czy stoi tu lamborghini 30 letnie czy bmw. Poprostu jade i spycham

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl