TworzymyGłos Regionu

reklama

Kierowca scanii „wydmuchał” promile. Wschowscy policjanci w akcji “Trzeźwość” (FOTO)

Wtorek, 22 sierpnia 2023 o 09:35, autor: 0
Kierowca scanii „wydmuchał” promile. Wschowscy policjanci w akcji “Trzeźwość” (FOTO)

Od wczesnych godzin porannych wschowscy funkcjonariusze przystąpili do działania w ramach kontroli prewencyjnej „Trzeźwość”. Na wyznaczonych punktach kontrolnych, policjanci ruchu drogowego dokładnie sprawdzają trzeźwość kierowców.

Główny cel – bezpieczeństwo

"Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Szybkie badania nie powinny stanowić większych utrudnień dla podróżujących, ale pozwolą na skontrolowanie setek kierowców w całym powiecie wschowskim", podkreśla mł. asp. Łukasz Pieprzyk z KPP Wschowa.

Nie ma wątpliwości co do ważności takich działań. Alkohol to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, często z tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Niestety, nie brakuje tych, którzy decydują się ryzykować życie innych.

Konsekwencje jazdy pod wpływem

Przykład takiego nieodpowiedzialnego zachowania miał miejsce dzisiaj rano. Kilka minut po godzinie 7 na DK12 w miejscowości Górczyna, funkcjonariusze zatrzymali kierującego ciężarówką marki Scania, który był po spożyciu alkoholu. Wynik I badania wykazał 0,16 mg/l, a wynik II badania 0,14 mg/l. Nieodpowiedzialnemu kierowcy natychmiast zatrzymano prawo jazdy.

Działania edukacyjne wsparte przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa

Wschowscy policjanci nie ograniczają się jednak tylko do kontroli. W ramach obchodów Miesiąca Trzeźwości prowadzili dzisiaj również działania edukacyjne. Były one możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, który przekazał materiały edukacyjne: jednorazowe alkomaty, długopisy, zawieszki zapasowe, breloczki odblaskowe oraz ulotki.

Reakcja kierowców? Pozytywna. Wiele uśmiechów i słów uznania dla takiej formy edukacji. "Naszym działaniom przyświeca jeden podstawowy cel - eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia", podsumowuje mł. asp. Łukasz Pieprzyk.


Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl