TworzymyGłos Regionu

Kąpielisko w Lginiu ponownie otwarte!

Piątek, 25 sierpnia 2023 o 10:43, aktualizacja Piątek, 25 sierpnia 2023 o 10:50, autor: 10
Kąpielisko w Lginiu ponownie otwarte!

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowej Soli wydał oficjalny komunikat z dnia 25 sierpnia 2023 r., w którym informuje, że woda w Jeziorze Lgińskim (Lgiń Duży) w miejscowości Lgiń jest ponownie przydatna do kąpieli. Komunikat został oparty na bieżącej ocenie jakości wody w tym miejscu, które jest okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.  

Wcześniejsze problemy z jakością wody

Warto przypomnieć, że kąpielisko w Lginiu zostało zamknięte na pewien czas z powodu niespełnienia odpowiednich wymagań jakości wody. Wyniki badań, przeprowadzonych wcześniej, wykazały przekroczenie dopuszczalnej wartości parametrycznej dla mikrobiologicznego wskaźnika, tj. enterokoków kałowych. Te mikroorganizmy są jednym z głównych wskaźników zanieczyszczenia wody i jej nieprzydatności do kąpieli.

Bezpieczne warunki dla kąpiących się

Teraz, po ponownej ocenie jakości wody, sytuacja jest zupełnie inna. Inspektorat Sanitarny zaznacza, że woda jest już przydatna do kąpieli, co pozwala na swobodne korzystanie z atrakcji, jakie oferuje Jezioro Lgińskie. To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą korzystać z uroków naturalnych tego miejsca.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Chociaż woda w jeziorze została uznana za przydatną do kąpieli, warto jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Zaleca się unikanie picia wody z jeziora, a także zachowanie ostrożności podczas korzystania z kąpieliska, zwłaszcza jeżeli korzystają z niego także dzieci.


Źródło: PPIS w Nowej Soli

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~sławek
25.08.2023 11:22

Wczoraj montowali drabinki na pomoście,szkoda że zapowiadają ochłodzenie.Ciekawe kiedy otworzą całą plaże?

avatar
~Mieszkaniec
25.08.2023 11:44

Mam nadzieję, że ten pomost trochę wytrzyma, nie tak jak drogi na Zaciszu. Do pierwszego deszczu.

avatar
~Monia
25.08.2023 17:09

Na pomost burmistrz z naszych pieniędzy przeznaczył 5 mln. Korzystają z niego turyści głównie z województwa dolnośląskiego. Na drogi przeznaczono pół miliona, korzystają z nich mieszkańcy Wschowy. W jakim województwie mieszka burmistrz?

avatar
~Żeli papą
25.08.2023 14:36

Kałpielisko.

avatar
~Prawdziwy Polak
26.08.2023 09:11

Bardzo dobry pomysł z budową pomostu, teraz Lgiń stał się bardziej atrakcyjny dla turystów. Czas na budowę parkingów i ścieżek rowerowych oraz rozpoczęcie budowy chodników a wówczas Lgiń będzie przynosił duże dochody z podatków dla gminy i powiatu bo każdy będzie chciał tam wypoczywać i zostawiać pieniądze a i inwestorzy znajdą się aby wybudować nowe punkty gastronomiczne i wypoczynkowe.

avatar
~Tomasz
26.08.2023 22:52

Dochody z podatku dla gminy? Zejdź na ziemię. W Lginiu nie ma żadnej bazy noclegowej, wszystko co powstaje to za chwilę upada. Tłumy tylko w weekendy przy dobrej pogodzie, a z tym bywa różnie. To nie jest dobre miejsce do inwestycji.

avatar
~Rybak
28.08.2023 11:09

Namawiam, od 5 rano na lewo z pomostu zaczyna brać piękny leszcz . Kurek postawił na sandacza ale jeszcze nic. Ten pomost to cudo, strzał w 10.

avatar
~Mieszkaniec
28.08.2023 18:17

co was boli pomost jest i już bo jak nie teraz to już nigdy

avatar
~Ja
28.08.2023 22:28

Boli, bo ten pomost jest niepotrzebny. Ten co był wystarczał. Jak dla mnie niepotrzebnie wydano na to 5 mln w gminie, gdzie jest wiele innych ważniejszych potrzeb. Już lepiej byłoby to wydać na kanalizację w Tylewicach.

avatar
~do M...
28.08.2023 22:46

Pogadamy na wiosnę jak zaczną go remontować.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl