TworzymyGłos Regionu

reklama

Jolanta Pawłowska kandyduje do Rady Powiatu. „Chcę wykorzystać moje doświadczenie”

Sobota, 02 marca 2024 o 18:15, aktualizacja Wtorek, 05 marca 2024 o 19:08, autor: 10
Jolanta Pawłowska kandyduje do Rady Powiatu. „Chcę wykorzystać moje doświadczenie”

Za miesiąc, 7 kwietnia, mieszkańcy Powiatu Wschowskiego wybiorą swoich przedstawicieli. Wśród kandydatów znajduje się Jolanta Pawłowska, doświadczona radna Rady Miejskiej Wschowy, znana ze swojego zaangażowania społecznego, empatii i pasji do historii rodzinnego miasta. W rozmowie z nami opowiada o swojej drodze, pracy na rzecz lokalnej społeczności i planach na przyszłość.

Dlaczego postanowiła Pani kandydować do Rady Powiatu Wschowskiego? 

Praca w Radzie Miejskiej przez kilka kadencji była dla mnie nie tylko zaszczytem, ale przede wszystkim służbą i pracą na rzecz wschowian. Teraz kiedy nadarza się okazja, chciałabym przenieść to doświadczenie i zaangażowanie na szersze pole, aby móc jeszcze skuteczniej działać na rzecz naszej społeczności.

Jakie wartości są dla Pani najważniejsze w pracy społecznej? 

Jestem osobą o wysokim poziomie wrażliwości i empatii, szczególnie wyczulona na nieszczęścia i krzywdy innych. To właśnie te wartości kierują mną w mojej pracy na rzecz innych. Niejednokrotnie moje zaangażowanie przejawiało się konkretną pomocą dla potrzebujących oraz w angażowaniu się w większe akcje dobroczynne. Przez 25 lat pracy z dziećmi niepełnosprawnymi nauczyłam się pokory i szacunku do każdego człowieka.

W jaki sposób Pani zainteresowania historyczne przyczyniają się do pracy na rzecz powiatu? 

Moja pasja do historii Wschowy i jej okolic znajduje odzwierciedlenie w mojej pracy społecznej. Jestem autorką artykułów i współautorką publikacji dotyczących naszego miasta. Z wielką przyjemnością oprowadzam turystów po zabytkowych miejscach Wschowy, co moim zdaniem przyczynia się do promowania naszego dziedzictwa i zwiększania świadomości historycznej wśród mieszkańców oraz odwiedzających.

Jest Pani znana z zaangażowania w proces beatyfikacyjny s. Iwony Król. Dlaczego to dla Pani ważne? 

Historia życia s. Iwony Król, ze względu na jej bohaterstwo, patriotyzm i głęboką wiarę, głęboko mnie poruszyła. Byłam inicjatorką nadania jej tytułu „Zasłużony dla Gminy Wschowa” i ufundowania tablicy pamiątkowej. Jej życie i służba są dla mnie przykładem bezgranicznej ofiarności i poświęcenia, co jest bardzo ważne w kontekście moich działań społecznych.

Jakie są Pani najważniejsze cele w przypadku wyboru do Rady Powiatu? 

Moim głównym celem jest dalsze służenie mieszkańcom i wykorzystanie mojego doświadczenia, wrażliwości oraz pasji do jeszcze bardziej efektywnej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Chcę kontynuować i rozszerzać działania na rzecz potrzebujących, promować bogatą historię naszego regionu i dbać o nasze dziedzictwo kulturowe.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywa Samorządowa


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl