TworzymyGłos Regionu

reklama

Jest dokumentacja i pozwolenie na budowę. Droga do bloków w Starych Drzewcach zostanie zmodernizowana

Poniedziałek, 18 marca 2024 o 15:47, aktualizacja Poniedziałek, 18 marca 2024 o 23:33, autor: 3
Jest dokumentacja i pozwolenie na budowę. Droga do bloków w Starych Drzewcach zostanie zmodernizowana

Gmina Szlichtyngowa kontynuuje inwestycje w infrastrukturę drogową, tym razem skupiając się na modernizacji drogi w Starych Drzewcach. Projekt obejmuje przebudowę istniejącej drogi gminnej oraz budowę szeregu udogodnień mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Kompleksowa modernizacja drogi

Zaplanowana inwestycja to nie tylko przebudowa samej jezdni, ale również budowa chodnika, zjazdów, zatok postojowych, a także kompleksowe odwodnienie. W planach znajduje się również modernizacja oświetlenia drogowego, co będzie miało kluczowe znaczenie dla poprawy widoczności i bezpieczeństwa w nocy. Dodatkowo, przewidziano wycinkę drzew, która może budzić emocje, jednak jest konieczna dla realizacji projektu.

Nowa nawierzchnia i chodniki

Obecna droga ma nawierzchnię bitumiczną o zmiennej szerokości, od 3,5 do 6 metrów. Po przebudowie, jezdnia ma osiągnąć szerokość od 3,5 do 5 metrów, z chodnikami i zjazdami wykonanymi z kostki betonowej. Jest to istotne ulepszenie, które z pewnością docenią zarówno kierowcy, jak i piesi.

Budowa sieci kanalizacji deszczowej

Nowy projekt zakłada również budowę odcinka sieci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej, co ma zapobiec problemom z odprowadzaniem wód opadowych. Obecnie wody opadowe odprowadzane są powierzchniowo, co w przypadku intensywnych opadów może prowadzić do szybkiego zalewania drogi i jej poboczy.

Bezpieczeństwo i jakość życia na pierwszym miejscu

Wartość całkowita dokumentacji to 47.970 zł, a głównym wykonawcą jest firma PW MONOLIT Jarosław Szymański z Zielonej Góry. Projekt ten jest dowodem na to, że nawet mniejsze gminy takie jak Szlichtyngowa aktywnie dążą do poprawy warunków życia swoich mieszkańców poprzez strategiczne inwestycje w infrastrukturę.

Zobacz: Modernizacja drogi do szkoły w Starych Drzewcach. Prace projektowe dobiegają końca

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~misiek
18.03.2024 20:44

W gminie Szlichtyngowa modernizują drogi a we Wschowie jest dużo miejsc, gdzie nie ma dróg. Co gorsza, od 5 lat nie powstała żadna nowa droga.

avatar
~do misiek
19.03.2024 10:13

dlatego nie widzą jak wygląda proces remontu drogi

avatar
~Mieszkanka
19.03.2024 21:58

We Wschowie te główne drogi co są trudno nazwać drogą. Miasto królewskie i powiatowe. Brawo Sława i Szlichtyngowa .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl