TworzymyGłos Regionu

reklama

Jednoślady na policyjnym celowniku. Od rana trwają wzmożone kontrole

Czwartek, 16 listopada 2023 o 12:32, aktualizacja Czwartek, 16 listopada 2023 o 12:45, autor: 0
Jednoślady na policyjnym celowniku. Od rana trwają wzmożone kontrole

Od wczesnych godzin porannych 16 listopada, wschowska drogówka intensyfikuje swoje działania w ramach akcji „Jednoślad”. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w odniesieniu do użytkowników jednośladów, którzy są najbardziej narażeni na wypadki drogowe.

Działania prewencyjne skupione na jednośladach

Policja podkreśla wagę przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów, motocyklistów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych. Oprócz standardowej weryfikacji trzeźwości, funkcjonariusze będą również kontrolować stan techniczny pojazdów.

Konieczność noszenia elementów odblaskowych

Jesienno-zimowy okres wymaga od wszystkich użytkowników dróg dodatkowych środków ostrożności. Policja przypomina o konieczności noszenia elementów odblaskowych na okryciach wierzchnich, co zwiększa widoczność i bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku.

Główne cele działań

„Naszym działaniom przyświecają główne cele - poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych,” podkreśla nadkomisarz Piwowarska, wskazując na znaczenie prewencyjnych działań policyjnych w kontekście ogólnej bezpieczeństwa na drogach.

Czytaj również: Poszukiwany listem gończym ukrywał się w gminie Sława. „Znaleziono blisko 150 gramów narkotyków”


Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl