TworzymyGłos Regionu

Jarmark Produktów Lokalnych na Starym Rynku w Sławie przyciągnął tłumy (FOTO)

Środa, 03 maja 2023 o 14:01, autor: 0
Jarmark Produktów Lokalnych na Starym Rynku w Sławie przyciągnął tłumy (FOTO)

W drugim dniu Jarmarku Produktów Lokalnych na Starym Rynku w Sławie tłumy mieszkańców i przyjezdnych odwiedziły stoiska oferujących lokalne specjały i smakołyki. Wędliny, kiełbasy, przetwory, oscypki, sery austriackie, ciasta i rękodzieło to tylko niektóre z produktów, które można było znaleźć na straganach.

Nie tylko bogactwo oferty przyciągnęło gości. Organizatorzy zadbali także o kulturalne atrakcje dla odwiedzających. Blok artystyczny Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - Coolturka zaprezentowały zespoły taneczne „Tutu”, „Psotki” i „Stokrotki” oraz sekcja wokalna z Domu Kultury w Sławie, zespół taneczny „Gwiazdki” z Domu Kultury w Śmieszkowie oraz Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Domu Kultury w Krzepielowie. Ponadto, dzieci z Domu Kultury w Ciosańcu przygotowały wspaniałe przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”, które zrobiło wrażenie na publiczności.

Na scenie odbył się także pokaz tańca towarzyskiego i latino solo pań z Klubu Tańca Towarzyskiego OSKAR – Teresa Dobrowolska. To nie jedyne występy, które odbyły się podczas Jarmarku. Warto także wspomnieć o prezentacji Zespołu Flażoletowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie oraz Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie.

Impreza trwała przez dwa dni i przyciągnęła wystawców z całej Polski. Na Starym Rynku w Sławie pojawiło się ponad 70 stoisk oferujących różne produkty, co przyciągnęło uwagę nie tylko mieszkańców miasta, ale również turystów. Całe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, a jego organizatorami byli Urząd Miejski w Sławie i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Sponsorami wydarzenia byli: Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe oraz Bank Spółdzielczy we Wschowie.

Źródło: SCKiW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl