TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie są najpopularniejsze usługi toczenia?

Piątek, 04 sierpnia 2023 o 10:20, autor: 0
Jakie są najpopularniejsze usługi toczenia?

Toczenie CNC to dziś jedna z najważniejszych i najpopularniejszych metod wykorzystywanych w przemyśle obróbczym. Pozwala na precyzyjne kształtowanie elementów z różnorodnych materiałów, takich jak metale, plastik czy drewno. Realizacja tego procesu może być wykonywana za pomocą różnych metod, w zależności od rodzaju obróbki. Poznaj najpopularniejsze usługi toczenia i sprawdź, w jakich warunkach każda z nich sprawdzi się najlepiej.

Toczenie CNC – jakie materiały można obrabiać?

Użycie nowoczesnych, sterowanych numerycznie tokarek pozwala obrabiać wiele różnych materiałów, począwszy od metali, poprzez przez tworzywa sztuczne i drewno, aż po materiały kompozytowe czy ceramikę. Ten zaawansowany technologicznie proces umożliwia produkcję precyzyjnych elementów o zróżnicowanych kształtach i wymiarach, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Poniżej omówimy 4 podstawowe rodzaje toczenia ze względu na sposób obróbki materiału. Sprawdź, na czym polegają kluczowe różnice, poznaj możliwości i ograniczenia każdej z metod i dowiedz się, gdzie konkretna obróbka skrawaniem znajdzie swoje zastosowanie.

1. Toczenie poprzeczne

Toczenie poprzeczne, zwane także czołowym, to podstawowa i najczęściej stosowana metoda wytaczania detali. W tej technice narzędzie tnące przesuwa się prostopadle do osi obrotu obrabianego przedmiotu. Pozwala to na usuwanie materiału z powierzchni zewnętrznych, pozwala na precyzyjną obróbkę końcówek elementów oraz umożliwia wykonywanie szczegółowych detali na płaskich powierzchniach.

2. Toczenie wzdłużne

Toczenie wzdłużne, określane także podłużnym, polega na przesuwaniu narzędzia tnącego wzdłuż osi obrotu obrabianego przedmiotu. Ta metoda pozwala na usuwanie materiału z powierzchni wewnętrznych, takich jak otwory i wnęki, a także na obróbkę długich elementów o symetrycznym kształcie, jak osie czy wałki.

3. Toczenie stożkowe

Toczenie stożkowe to metoda, w której obrabiany przedmiot obraca się pod różnymi kątami wzdłuż własnej osi obrotu, umożliwiając kształtowanie stożków. Ten typ obróbki jest szczególnie użyteczny przy tworzeniu części o zróżnicowanych średnicach, na przykład elementów tulei czy króćców.

4. Toczenie kształtowe

Toczenie kształtowe to zaawansowana technika obrabiania materiałów, która umożliwia wytaczanie przedmiotów o złożonych kształtach. W metodzie tej narzędzie tnące porusza się wzdłuż zaprogramowanej ścieżki, co pozwala na precyzyjne formowanie trudno dostępnych powierzchni i kształtów.

Toczenie CNC – zaufaj ekspertom Sacher

Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie profesjonalne usługi toczenia metali oraz inne rodzaje obróbki CNC, zaufaj ekspertom Sacher. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy specjalistów oraz nowoczesnym maszynom, marka specjalizuje się w wykonywaniu skomplikowanej i precyzyjnej obróbki skrawaniem na różnorodnych materiałach. Skorzystaj z usług Sacher i przekonaj się, że szybka, dokładna oraz przystępna cenowo obróbka metali jest możliwa bez względu na wielkość Twojego zamówienia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl