TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jaki aparat dla dziecka? Przegląd modeli

Piątek, 30 czerwca 2023 o 12:53, autor: 0
Jaki aparat dla dziecka? Przegląd modeli

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, utrwalając ważne dla nich chwile za pomocą fotografii. Już kilkulatki chętnie robią zdjęcia, naśladując rodziców. Korzystanie w tym celu ze smartfona mamy lub taty może być ryzykowne - to zwykle dość kosztowny sprzęt. Lepiej kupić szkrabowi jego własny aparat, który pozwoli mu rozwijać zainteresowanie fotografią. Jaki model wybrać? Zobacz polecane sprzęty!

Aparat dla dziecka - najważniejsze kwestie

Jaki aparat dla dziecka wybrać? Masz wiele opcji do wyboru - możesz zdecydować się na model do fotografii natychmiastowej lub cyfrowy aparat kompaktowy w dobrej cenie. Są też specjalnie stworzone sprzęty z ulubionymi bohaterami najmłodszych, jak Barbie czy HotWheels a nawet nowoczesne aparaty na kliszę! Każda z tych opcji nauczy młodego adepta fotografii patrzeć na świat przez obiektyw - choć w nieco inny sposób!

Na pierwszy aparat dobrze wybrać podstawowy, niedrogi model stworzony specjalnie dla dzieci. Specyfikacja tego urządzenia zwykle nie powala, ale chodzi o zaznajomienie użytkownika z tym, jak się robi zdjęcia. Sprzęty dla dzieci pozwalają zwykle robić również selfie czy kręcić krótkie klipy filmowe. Gdy maluch podrośnie, warto zacząć rozważać inne opcje.

Dla dziecka przeglądanie zdjęć na ekranie aparatu może być niewystarczające - dlatego chętnie sięgnie po urządzenia, które pozwolą na łatwe wydrukowanie kadrów. Stąd popularność sprzętów do fotografii natychmiastowej! Takie aparaty uczą też dziecko uważnego wybierania, co chce sfotografować - w końcu liczba wkładów jest ograniczona. Dobrym pomysłem może być powrót do korzeni, czyli prosty aparat na kliszę! W ten sposób również młody człowiek ma szansę popracować nad swoim zmysłem fotografa i po jakimś czasie cieszyć się wywołanymi zdjęciami. Dzisiaj to znacznie prostsze niż dwadzieścia lat temu!

Jak widzisz, szukając idealnego modelu dla dziecka, masz wiele opcji. Dobrze skupić się na sprzętach prostych w obsłudze i takich, które w łatwy sposób dają szansę wydrukowania zdjęć. Aparaty dla dziecka nie powinny też być bardzo drogie - w pogoni za przygodą łatwo o uszkodzenie cennego sprzętu.

Polecane modele aparatów fotograficznych dla dzieci

Zastanawiasz się, jaki aparat kupić dziecku? Zobacz dobrze oceniane propozycje, z których każda w nieco inny sposób rozwija umiejętności fotograficzne młodego człowieka.

  • Barbie BB-WPKIDCAM20-P - miłośniczki Barbie będą zachwycone! To wygodny w obsłudze aparat, który potrafi zrobić również selfie i nagrać wideo - nawet pod wodą! Zestaw ramek-nakładek umożliwia kreatywne upiększanie fotografii. Gotowe zdjęcia można obejrzeć na ekranie aparatu lub zgrać je na komputer i wydrukować. Małe, ciekawe świata reporterki będą zachwycone z tego urządzenia!
  • HotWheels HT-KIDCAM24-B - tym razem propozycja dla chłopców! To urządzenie, które doceni każdy mały odkrywca - można zrobić zdjęcie, selfie lub nagrać film, poznając przy tym najważniejsze zasady kadrowania. Korzystając z ramek, każdej fotografii łatwo jest nadać unikatowego charakteru. Podobnie jak w poprzednim modelu zdjęcia można oglądać na aparacie lub zgrać na komputer.
  • Instax mini 12 - uwielbiany aparat do fotografii natychmiastowej. Łatwy w obsłudze i zachwycający designem, jest popularnym modelem wśród najmłodszych. Odbitki mają wielkość 86 mm x 54 mm. Można skorzystać z trybu selfie i uchwycić niezapomniane chwile spędzane z rodziną lub przyjaciółmi. Dziecko chce zrobić zdjęcie po ciemku? Nie ma problemu - lampa błyskowa działa automatycznie, nie trzeba pamiętać o jej włączeniu.

Chcesz poznać więcej modeli? Sprawdź aparaty cyfrowe w sklepie MediaMarkt i porównaj urządzenia przeznaczone dla najmłodszych! Sprawdź opinie użytkowników - inni rodzice często podpowiadają, jak sprawdza się konkretny sprzęt!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl