TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać idealną fototapetę do przedpokoju?

Czwartek, 30 maja 2024 o 22:15, aktualizacja Sobota, 01 czerwca 2024 o 12:28, autor: 0
Jak wybrać idealną fototapetę do przedpokoju?

Jednym z miejsc o najmniejszej trosce aranżacyjnej jest zazwyczaj przedpokój. Z reguły jest traktowany jak niespecjalnie istotny przechodzień, ale takie podejście do tej części domu lub mieszkania może popsuć wrażenie aranżacyjne całości. Przedpokój jest miejscem pierwszym przy wchodzeniu do domu i warto byłoby już na wejściu poczuć tego domu stylową atmosferę. Niezbyt często stosowanym, ale dosyć skutecznym elementem na zbudowanie odpowiedniego wrażenia, jest umieszczenie w przedpokoju fototapety.

Czy mały przedpokój to problem?

Przedpokój może być miejscem o ograniczonym dostępie światła i trzeba to wziąć pod uwagę podczas wyboru fototapety. Fototapety o krzykliwych odcieniach i chaotycznych ekspresyjnych wzorach mogą przytłaczać niewielką, ubogo oświetloną przestrzeń. Jednocześnie staranne i właściwe dobranie fototapety może przedpokój ożywić i rozjaśnić i najczęściej stosowane są w tym celu pogodne motywy, pełne spokojnych i jasnych barw. Fototapeta może również w przedpokojach o zaburzonych wymiarach poprawić nieco proporcje niewielkiego pomieszczenia.

Przedpokój a przestrzeń

Fototapeta w wąskim przedpokoju może nadać pomieszczeniu bez trudu głębi. W tym celu warto wybrać fototapetę z molo, alejką „wchodzącą” w ścianę albo zdecydować się na fototapetę 3D - duży wybór takich fototapet znajdziesz na stronie marki FOTEKS. Natomiast w wypadku pomieszczeń niskich, przytłaczających można zastosować fototapetę z powtarzającymi się pionowymi motywami. Tutaj zdjęcie lasu z wysokimi drzewami zrobi nie mniej dobrą robotę jak kolumny antycznej architektury. Odwrotnie natomiast należy postąpić w wypadku pragnienia uzyskania obniżenia zbyt wysokiego sufitu. Tutaj sprawdzą się motywy poziome jak rozlegle jezioro lub morze z zaznaczoną linią horyzontu i biegnącymi rzędami fal alb też łany zbóż. Tego typu motywy poszerzają również zbyt wąskie przedpokoje.

Wybory a otoczenie

Wyborów widoku na fototapecie jest naprawdę dużo i długie przedpokoje można np. ozdabiać według własnego zamiłowania do gór, morza, czy też panoramy miasta. Trzeba jednak pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale i o materiale, z jakiego fototapeta jest wykonana. Fototapeta do przedpokoju (KLIK) po prostu musi być z wyższej półki materiałowej i cenowej i cechować się najwyższą odpornością. Takie pomieszczenie narażone jest w odniesieniu do ścian o częste dotykanie i opieranie się o nie, i fototapeta musi to wytrzymywać. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie na fototapecie warstwy ochronnego laminatu już po nałożeniu na ścianę.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl