TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak przygotować się na wakacje w Egipcie?

Środa, 24 kwietnia 2024 o 08:43, autor: 0
Jak przygotować się na wakacje w Egipcie?

Szykujesz się na wyjazd wakacyjny do Egiptu? To miejsce, w którym plażowanie można połączyć ze zwiedzaniem obiektów historycznych. Wyjazd do Egiptu wymaga odpowiedniego przygotowania. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, aby zagwarantować sobie udane wakacje.

Dokumenty i wiza turystyczna

Egipt leży na północy Afryki. Wakacyjna zmiana kontynentu wiąże się z koniecznością zabrania niezbędnych dokumentów. Podstawowym z nich jest paszport. Przy wyjeździe do Egiptu dokument musi być ważny jeszcze przez minimum pół roku od daty planowanego powrotu do Polski.

Ponadto turystów z Polski obowiązuje wiza turystyczna. W przypadku wyjazdu wakacyjnego zazwyczaj wystarczająca jest wiza jednokrotnego wjazdu, która kosztuje 25 dolarów i jest ważna przez 30 dni.

Jeżeli planujesz wyjazd z Egiptu i powrót do tego kraju, kup wizę wielokrotnego wjazdu. Jej koszt to 60 dolarów, a czas obowiązywania to pół roku. Standardowo na wycieczkę wakacyjną do Egiptu warto dodatkowo zabrać ze sobą dowód osobisty oraz prawo jazdy.

Dowiedz się więcej o lokalnej kulturze i smakach

Choć Egipt to bardzo popularny kierunek turystyczny, to jednak tradycje i obyczaje są tam zupełnie inne, niż w Europie. W związku z tym już wcześniej warto dowiedzieć się nieco więcej o lokalnej kulturze oraz lokalnych przysmakach. Dzięki temu jeszcze lepiej przygotujesz się na wyjazd oraz unikniesz ewentualnych nieporozumień.

Podczas wyjazdu do Egiptu należy być ostrożnym i dbać o swoje bezpieczeństwo. Odradza się m.in. picie wody z kranu. Może to skutkować problemami żołądkowo-jelitowymi zwanymi „zemstą faraona”. Rekomendujemy picie wody butelkowanej.

Co zabrać na wakacje do Egiptu?

Co powinno się znaleźć w Twojej walizce? Egipt to słoneczny kraj. Koniecznie weź to pod uwagę. Ubrania powinny być dostosowane do pory roku oraz zapowiadanych temperatur. Oczywiście w walizce warto uwzględnić również odzież na długi rękaw, która jest wskazana w przypadku wyjścia do restauracji lub zwiedzania egipskich świątyń.

W Twojej walizce nie może zabraknąć także: strojów kąpielowych, akcesoriów plażowych, elektroniki (np. ładowarki do telefonu), podstawowych leków oraz podstawowych kosmetyków. Przed wyjazdem upewnij się, jakie kosmetyki znajdują się na wyposażeniu pokoju hotelowego. Dzięki temu ich nie zdublujesz.

Nie zapomnij o pieniądzach

W Egipcie środkiem płatniczym jest funt egipski (EGP). W Polsce dość trudno o jego wymianę dlatego warto zabrać ze sobą gotówkę w dolarach lub euro. Następnie pieniądze można wymienić w kantorze lub u sprzedawcy. Co ciekawe, w Egipcie w popularnych miejscach turystycznych często można płacić w dolarach lub euro. Pamiętaj też o możliwości targowania. To nie tylko element egipskiej tradycji, ale również szansa na zakup towarów w atrakcyjnych cenach.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy wyjazd wakacyjny powinien być dobrze zaplanowany. Dla swojego komfortu i bezpieczeństwa wykup ubezpieczenie podróżne uwzględniające wyjazd do Egiptu. Dzięki temu zwiększysz swoje poczucie bezpieczeństwa oraz zredukujesz koszty własne leczenia lub innych sytuacji awaryjnych. Atrakcyjną ofertę w tym zakresie przygotowało Towarzystwo Ubezpieczeniowe LINK4.

Zakres Ubezpieczenia Podróże w wariancie Europa i basen M. Śródziemnego może obejmować     :

  • ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenie bagażu podręcznego ,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego .

To Ty decydujesz, jaki dokładnie będzie zakres wykupionego ubezpieczenia.

Polisa uwzględnia również uprawianie sportów letnich, w tym windsurfingu i surfingu. To częsty wybór osób spędzających urlop w Egipcie. Podróżny może wybrać zakres interesującej go ochrony oraz wskazać      sumy      ubezpieczenia poszczególnych produktów odpowiadające jego potrzebom. Ważny jest fakt, że ten wariant ubezpieczenia nie obowiązuje w Polsce i kraju rezydencji.

Sprawdź ofertę na stronie www.link4.pl i skorzystaj z Kalkulatora online, by w kilka minut poznać wysokość swojej składki. Możesz też zadzwonić pod numer 22 444 44 44 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, w celu konsultacji lub kupienia polisy.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl