TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak monitorować czas pracy pracownika?

Środa, 26 czerwca 2024 o 21:49, autor: 0
Jak monitorować czas pracy pracownika?

Zastanawiasz się, jak skutecznie monitorować czas pracy osób, które zatrudniasz? Kontrola wydajności pracowników to ważny czynnik, który wpływa na produktywność całego przedsiębiorstwa. Dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, dzięki którym zyskują cenne informacje na temat kadry i jej efektywności w pracy. Sprawdź już teraz, czym jest monitoring czasu pracy, jak warto monitorować pracę osób, które zatrudniamy oraz dowiedz się, dlaczego to takie ważne dla Twojego biznesu.

Czym jest monitoring czasu pracy?

Monitoring czasu pracy polega a zbieraniu danych na temat tego, kiedy pracownik rozpoczął i zakończył pracę, ile miał przerw, a także jak długo one trwały. Pracodawca zyskuje także informacje na temat tego, czy pracownik miał nadgodziny lub też, czy spóźnił się do pracy.

Następnie bardzo ważne jest też możliwość śledzenia wydajności osób, które zatrudniamy, np. ile czasu zajęło wykonanie konkretnego zadania. 

Jak monitorować czas pracy pracownika?

Monitorowanie czasu pracy pracowników pozwala na kontrolę i egzekwowanie przepisów prawa pracy. Zatem, jak skutecznie monitorować czas pracy pracownika? Najlepiej sprawdzają się do tego dedykowane aplikacje lub narzędzia, które pozwalają na monitorowanie, a później na kontrolowanie czasu osób, które zatrudniasz. 

Możesz skorzystać z już istniejącego oprogramowania, które zazwyczaj przechowuje dane w chmurze, co sprawia, że pracownicy działu kadr i pracodawca mogą kontrolować wydajność pracy pracowników na różnych urządzeniach. 

Ciekawą alternatywą są również dedykowane narzędzia, które pozwalają na dopasowaniu ich funkcjonalności do specyfiki branży i indywidualnych potrzeb. Tego typu oprogramowanie jest znacznie droższe niż gotowe narzędzie, ale zaletą jest to, że to jednorazowa inwestycja. Gotowe narzędzia oferują zazwyczaj opłatę abonamentową, która w dłuższym okresie może generować nawet wyższe koszty.

Dawniej stosowane papierowe listy obecności nie tylko zajmowały dużo miejsca, ale też były narażone na zniszczenie i zgubienie. Elektroniczne metody cechują się znacznie większą skutecznością, przyspieszają pracę kadr, są dopasowane do zmieniających się przepisów i odporne na utratę danych.

Dlaczego warto monitorować czas pracy pracownika?

Zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych korzyści, które zyskuje pracodawca, który zdecyduje się na wdrożenie narzędzi do monitorowania czasu pracy pracownika, oto one:

  • kontrola wydajności pracowników – pracodawca może dowiedzieć się, czy pracownik realizuje swoje zadania i w jakim czasie, to także przydatne informacje dla pracowników zarządzających projektami i planujących podział zadań;
  • prowadzenie ewidencji czasu pracy pozwala na kontrolowanie, czy pracodawca, jak i pracownik przestrzegają umowy i przepisów prawa pracy;
  • szybsze i skuteczniejsze wyliczanie wynagrodzenia na podstawie wyliczenia dokładnego czasu pracy — dzięki temu możesz wyraźniej ograniczyć papierologię w firmie, a także zautomatyzować pracę osób w kadrach.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl