TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak kupić kryptowaluty?

Piątek, 28 czerwca 2024 o 23:15, aktualizacja Piątek, 28 czerwca 2024 o 23:20, autor: 0
Jak kupić kryptowaluty?

Sytuacja gospodarcza na świecie staje się coraz bardziej niepewna. Przedłużający się konflikt militarny w Ukrainie doprowadził do tego, że ceny wielu produktów poszybowały w górę, a inflacja konsumencka w naszym kraju, jak i za granicą, nie daje za wygraną. Pieniądz fiducjarny (fiat) z roku na rok staje się coraz mniej solidnym magazynem wartości dla naszego kapitału. 

Co więc stanowi wartą uwagi alternatywę? Jednym z takim rozwiązań są kryptowaluty. Jeżeli myślimy o inwestycji długoterminowej na kilka lat w przód, aby zabezpieczyć nasze oszczędności przed utratą wartości w skutek dewaluacji krajowej waluty przez rządy, warto na pewno ulokować przynajmniej część posiadanego majątku w bitcoinie oraz altcoinach. 

Pierwsze pytanie, jakie się pojawia w przypadku pierwszej styczności z tym rynkiem, to kwestia tego, gdzie i jak kupić kryptowaluty? Możliwości jest ogrom, jednakże nie wszystkie są warte wypróbowania na starcie. Należy też pamiętać o kwestii bezpieczeństwa, bowiem oszustów podających się za fałszywych brokerów nie brakuje. 

W tym artykule wyjaśnimy Wam, jak kupować kryptowaluty.

Gdzie kupić kryptowaluty?

W pierwszym okresie działania bitcoina, czyli latach 2009-2011, kryptowalutę tę można było kupować za pośrednictwem różnych forów tematycznych dla geeków komputerowych. 

Dziś na tym rynku dostępnych jest miliony tokenów kryptograficznych, w których posiadanie możemy wejść bardzo szybko za pośrednictwem różnych aplikacji na urządzeniu mobilnym. Sęk w tym, że dla osoby, która stawia swoje pierwsze kroki w tym sektorze, poruszanie się po nim może być dość niejasne i skomplikowane. 

W końcu cyfrowe aktywa to coś, za czym stoi specyficzna technologia blockchain oparta na zaawansowanej kryptografii, co może stanowić więc pewną barierę wejścia dla nowych osób. 

Na szczęście jest na to kilka rozwiązań na zakup kryptowalut. Branża krypto działa już na skalę globalną, tak więc i w Polsce mamy silną reprezentację na tym rynku i niemały wachlarz firm świadczących usługi dla osób chcących do niej dołączyć. 

Jak kupić kryptowaluty za złotówki? Najszybszą opcją do kupienia swoich pierwszych tokenów kryptowalutowych jest założenie konta na giełdzie kryptowalut, której lwia część działalności skupia się na polskich użytkownikach. 

W takim przypadku zaleca się platformę Kanga, która oferuje łatwy i bezpieczne kupno kryptowalut, kryptowalut w parze handlową z polskim złotym (PLN). 

Co więcej, posiada bardzo intuicyjny i jasny do zrozumienia interfejs użytkownika w naszym języku. Klienci Kangi mogą także liczyć na pomoc polskiego supportu, który zawsze chętnie objaśni wszystkie niezrozumiałe kwestie związane z działaniem handlu bitcoinem czy altcoinami.

Natomiast jeżeli cenicie sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem przy wymianie gotówki na krypto aktywa lub odwrotnie, to zawsze możecie odwiedzić punkt stacjonarny działający na zasadzie kantoru. Tutaj także warto zapoznać się z ofertą Kangi, która posiada wiele takich oddziałów w całej Polsce. 

Przy okazji będzie okazja dowiedzieć się wszystkiego, co nas zawsze zastanawiało w przypadku BTC, technologii blockchain i funkcjonowania tego rynku. 

W każdym z punktów osoba pracująca wyjaśni Wam podstawy działania kryptowalut, przedstawi obecną sytuację w branży, podpowie czym się kierować w kwestii inwestowania w krypto, a także poinformuje o zagrożeniach czyhających na nas w cyberprzestrzeni. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl