TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Internetowy sklep z oświetleniem samochodowym

Wtorek, 15 sierpnia 2023 o 21:23, autor: 0
Internetowy sklep z oświetleniem samochodowym

Oświetlenie samochodowe odpowiada za widoczność pojazdu na drodze i komfort prowadzenia po zmroku czy w złych warunkach pogodowych, a także informuje innych uczestników ruchu o zamiarach kierowcy. Elementy układu oświetlenia mają więc ogromny wpływ na bezpieczeństwo, dlatego wszelkie usterki w tym zakresie trzeba niezwłocznie usunąć. Gdzie można kupić części do oświetlenia samochodowego?

Lampy przednie i elementy do nich

Lampy umiejscowione z przodu pojazdu pozwalają na bezpieczne omijanie przeszkód na drodze. Sprawiają też, że pojazd już z daleka jest dobrze widoczny dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku. Lampy przednie składają się z kilku modułów oświetleniowych, w tym:

 • świateł mijania,
 • świateł drogowych,
 • świateł do jazdy dziennej,
 • świateł pozycyjnych,
 • świateł zakrętowych (w niektórych modelach).

Samochód może być również wyposażony w lampy przeciwmgielne przednie, które służą do oświetlenia drogi w warunkach zmniejszonej widoczności (podczas mgły, opadów deszczu lub śniegu). Świateł przeciwmgielnych przednich można używać również przy normalnej widoczności, ale tylko od zmierzchu do świtu na odpowiednio oznaczonych drogach krętych.

Lampy przednie rzadko ulegają poważnym awariom, a problemy z prawidłowym działaniem świateł najczęściej dotyczą przepalonej żarówki. Typowymi usterkami tej części oświetlenia są również parowanie reflektorów, zmatowienie klosza oraz zużycie odbłyśnika. Lampy przednie często ulegają uszkodzeniom mechanicznym wskutek kolizji, wypadku czy nawet celowego działania osób trzecich. Zużyte lub uszkodzone elementy lamp należy jak najszybciej wymienić. Odpowiednią część można łatwo znaleźć na stronie sklepu internetowego AWParts.pl.

Lampy tylne i elementy do nich

Z lamp położonych w tylnej części pojazdu korzystają głównie inni kierowcy, którzy jadą za samochodem. Światła te pełnią głównie funkcję informacyjną - sygnalizują zamiary kierowcy (zatrzymanie się, cofanie), pomagają oszacować odległość pomiędzy samochodami w warunkach słabej widoczności, ostrzegają o położeniu pojazdu podczas postoju.

Na szczęście lampy tylne nie psują się często, a usterki dotyczą głównie przepalonej żarówki lub uszkodzeń powypadkowych. Żeby nie tracić czasu na jeżdżenie po sklepach motoryzacyjnych, daną część można kupić przez internet w sklepie AWParts.pl. Na dostarczenie produktu nie trzeba długo czekać, ponieważ zamówienia złożone odpowiednio wcześnie zazwyczaj zostają wysłane jeszcze tego samego dnia. Można tutaj znaleźć:

 • lampy tylne i elementy do nich;
 • lampy przeciwmgielne tylne,
 • lampy cofania,
 • światła stop.

Kierunkowskazy

Kierunkowskazy to kolejny niezbędny element oświetlenia samochodowego, który można kupić w sklepie internetowym AWParts.pl. Mają jedną rolę - sygnalizują innym uczestnikom drogi, że kierowca zamierza zmienić pas ruchu albo kierunek jazdy. Dzięki temu inni kierowcy zyskują czas na dostosowanie prędkości i mogą odpowiednio zareagować, by uniknąć stłuczki czy wypadku.

Kierunkowskazy emitują pomarańczowe migające światło w tylnej i przedniej lampie. Zwykle migacze znajdują się także po bokach pojazdu, np. w lusterkach. Nieprawidłowe działanie kierunkowskazów wynika zwykle ze zużytej lub uszkodzonej żarówki, ale przyczyną awarii może być również przepalony bezpiecznik lub zepsuty przerywacz.

Inne elementy oświetlenia samochodowego w ofercie AWParts.pl

Przepalona żarówka to prawdopodobnie najczęstsze źródło problemów z oświetleniem samochodowym. Jednak zdarza się, że przyczyna jest poważniejsza i awaria jest wynikiem uszkodzenia instalacji elektrycznej czy korozji. Elementy oświetlenia mogą wymagać wymiany po stłuczce lub wypadku drogowym. Wszystkie części można znaleźć na stronie www.awparts.pl. Oprócz reflektorów i kierunkowskazów można tutaj kupić także:

 • żarówki i oprawy,
 • części montażowe,
 • czujniki świateł stop,
 • odblaski,
 • lampki tablicy rejestracyjnej.

Strona sklepu jest bardzo czytelna i przyjazna dla użytkownika, dzięki czemu znalezienie pasującej części nie powinno stanowić problemu. W razie wątpliwości można napisać do biura obsługi na adres: kontakt@awparts.pl lub zadzwonić pod numer: +48 516 563 165.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl