TworzymyGłos Regionu

reklama

Innowalk dostępny dla wszystkich. „Zapraszamy osoby korzystające z wózka inwalidzkiego lub mające duże ograniczenie chodu”

Środa, 10 kwietnia 2024 o 10:39, aktualizacja Środa, 10 kwietnia 2024 o 10:58, autor: 0
Innowalk dostępny dla wszystkich. „Zapraszamy osoby korzystające z wózka inwalidzkiego lub mające duże ograniczenie chodu”

Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu” rozpoczęło program wykorzystujący urządzenie Innowalk, dedykowane osobom z niepełnosprawnością. To nowoczesne narzędzie, zaprojektowane z myślą o wspieraniu rehabilitacji, staje się dostępne dla tych, którzy na co dzień zmagać się muszą z ograniczeniami ruchowymi. Innowalk to szansa na poprawę jakości życia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zmagających się z ograniczeniami chodu, jak również dla pacjentów po udarze, zawale serca czy po operacji endoprotezy biodra.

Skorzystaj z Innowalk'a. Zgłoszenia są już przyjmowane

Osoby zainteresowane skorzystaniem z Innowalk mogą zgłaszać się już teraz. Kontakt możliwy jest zarówno telefonicznie, jak i bezpośrednio w sekretariacie SOSW. Jak informuje Jolanta Awsiukiewicz, inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do nowoczesnych metod rehabilitacji dla mieszkańców powiatu wschowskiego. "Zapraszamy przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością, które na co dzień korzystają z wózka inwalidzkiego lub mają duże ograniczenie chodu. Wskazaniem jest także m.in.  wczesny stan po udarze, zawale serca lub endoprotezie biodra." – podkreśla.

Harmonogram zajęć będzie ustalany na podstawie zgłoszeń, co umożliwi jak najszersze dopasowanie oferty do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Osoby zainteresowane korzystaniem z urządzenia mogą złaszać się pod nr: 65 547 69 22 (sekretariat SOSW) lub 507 950 203 - Jolanta Awisukiewicz.

Nowa era rehabilitacji w Powiecie Wschowskim

Innowalk Pro stanowi przełom w terapii osób z ograniczeniami ruchowymi, oferując im szansę na poprawę kondycji fizycznej i większą samodzielność. Urządzenie to, wyprodukowane w Norwegii, jest odpowiedzią na potrzeby osób, które zmagają się z ograniczeniami ruchowymi na co dzień. Do SOSW we Wschowie trafiło po trzyletniej zbiórce za kwotę 140 tys. zł.

Przełomowe urządzenie w codziennej terapii

Innowalk Pro to nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenie, ale także filozofia wspierająca codzienną walkę osób z niepełnosprawnościami. Dzięki powtarzającemu się ruchowi kroczenia, urządzenie stymuluje ośrodki korowe mózgu, co sprzyja kodowaniu prawidłowego wzorca chodu. Jest to bezpieczne i efektywne uzupełnienie kinezyterapii, wpływające korzystnie nie tylko na zdolności ruchowe, ale i na cały układ wegetatywny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl