TworzymyGłos Regionu

reklama

II Ogólnopolski Przegląd Sygnałów Myśliwskich we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

Piątek, 03 listopada 2023 o 08:34, aktualizacja Piątek, 03 listopada 2023 o 15:10, autor: 19
II Ogólnopolski Przegląd Sygnałów Myśliwskich we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

Wschowa stanie się areną muzycznych rywalizacji myśliwych. Już 4 listopada, w historycznych murach Zamku Królewskiego, odbędzie się II Ogólnopolski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o Statuetkę Diany Wschowskiej. Przegląd zgromadzi pasjonatów muzyki łowieckiej i nie tylko. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Kołami Łowieckimi z terenu powiatu wschowskiego.

Program wydarzenia:

  • 11:00 - Msza Hubertowska w Klasztorze Ojców Franciszkanów

    • Oprawa muzyczna: Capella Zamku Rydzyskiego - Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod batutą Mieczysława Leśniczaka.
  • 12:15 - Ceremonialny przemarsz pod pomnik Diany Wschowskiej. Uczestnicy przeglądu oddadzą hołd, składając kwiaty i wykonując „Fanfarę Diany Wschowskiej”. Następnie uczestnicy przemaszerują do Zamku Królewskiego.

  • 13:00 - Główny punkt wydarzenia, czyli rozpoczęcie II Ogólnopolskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich o Statuetkę Diany Wschowskiej. Odbędą się przesłuchania konkursowe.

  • 15:00 - Przerwa obiadowa.

  • 15:30 - Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego we Wschowie zaprezentują się podczas koncertu.

  • 16:30 - Chwila, na którą wszyscy czekają - wręczenie nagród oraz koncert laureatów.

  • 17:00 - Galowy koncert pod nazwą „Muzyka Dworem, Lasem i Łowiectwem Inspirowana”. Koncert ten jest dedykowany z okazji 100-lecia Zjednoczonego Łowiectwa oraz 30-lecia działalności Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ. Wśród wykonawców zobaczymy m.in. Prof. Andrzeja Ogórkiewicza, solistę Teatru Wielkiego w Poznaniu, oraz wspomniany wcześniej zespół Capella Zamku Rydzyskiego. Całość będzie odbywać się pod kierownictwem artystycznym i prowadzeniem Mieczysława Leśniczaka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~C. dalszy plus!
22.10.2023 07:50

Po "piknikach" , ustawianiu popiersi, "rekonstrukcjach" teraz mamy , a la kolejna "rekonstrukcję" = "trąbka plus" , taki Wschowski zwyczaj na zabicie czas -Hiha !.

avatar
~Ja
22.10.2023 14:20

Zapomniałeś wziąć lekarstwa.

avatar
~C. dalszy plus!
22.10.2023 07:51

Po "piknikach" , ustawianiu popiersi, "rekonstrukcjach" teraz mamy , a la kolejna "rekonstrukcję" = "trąbka plus" , taki Wschowski zwyczaj na zabicie czas -Hiha !.

avatar
~do powyżej
23.10.2023 11:21

Nawet mi cie chłopcze nie żal. W Tworkach będą mieli z ciebie ubaw.

avatar
~DO(~do powyżej)
23.10.2023 14:13

Jeśli jesteś taki obyty w tym temacie ( Tworkowy facet) , że innym proponujesz - sugerujesz to znaczy, że tam często bywasz i korzystasz z ich usług !. Brawo za szczerość - nie każdy miałby odwagę do takich szczerych wyznań jak ty !!!. A propos - Mamy już XXI Wiek, a w dalszym ciągu bawicie się w to trąbienie jak małe dzieci w piaskownicy !!!!. Hihahahah ! . Ludzie walczą o ochronę zwierząt, a wy ciągle bawicie się w ich zabijanie !!!!. komu i czemu ma to służyć jak nie zabawie - waszej zabawie !!!!-?.

avatar
~DO TROLLA ( do powyżei)
04.11.2023 17:34

Ty "myśliwy" z Bożej Łaski i nazwy, lepiej uważaj, żebyś do tych Tworków sam nie trafił z takim wpisem !!!!. Pamiętaj, kto komu źle życzy ten sam w to "g......o" wpada !!!!.

avatar
~"rekonstrukcja plus"
23.10.2023 14:15

Czy też jest pod patronatem tej partii ?????.

avatar
~Zbik
23.10.2023 19:56

Żenada i tyle w temacie te całe łowiectwo w dzisiejszym wykonania pseldo myśliwych zero etyki .

avatar
~Xyz...?
26.10.2023 05:19

Czyli lewactwo w wydaniu pisu ??-!. Co widać i słychać !!!. To tak jak z tą koalicją w powiecie Wschowskim !!! Hiha....!

avatar
~Zbik
24.10.2023 06:54

A dlaczego nic nie napisaliście o sławnym miecu że wschowskiego zakonu będzie czuł się pokrzywdzony .

avatar
~Zakonnik
25.10.2023 09:45

A czy to prawda że rys jest prywatną własnością braci s . A co zrobiliscie z przegrana sprawa sodowa oczernianiem wieloletnich wartościowych myśliwych a do klasztoru pierwsi obłuda miecu od wysoko postawionego.

avatar
~do - "Zakonnik"
25.10.2023 11:09

O czym piszesz ? Jaka to sprawa się obyła w sądzie z udziałem członków koła "Ryś" w Wschowa ? Co to za afera, Zw nic nie podawało ?

avatar
~Zakon=Myśliwy?
26.10.2023 05:24

Pytanie; - co tak ciągnie kler do polowania na zwierzynę?. Bardzo dziwne i zarazem niesmaczne, nie po katolicku ???!. Pytanie ; - kiedy i kto zalegalizował prawnie polowanie na dziką zwierzynę i się to nazywa myślistwo ???. Czyli mamy teraz Myślistwo i Kłusownictwo - jak to się ma . Podobnie jest z alkoholem ; mamy alkohol legalny i bimbrowników !!!!. Bardzo to ciekawe i jakie OBŁUDNE !!!!.

avatar
~Kolega
26.10.2023 07:14

No popytaj tego co ma syna wysoko postawionego to ci może opowie a tak milczy . Jestem ciekaw czy synek też bierze udział w takich wieczorkach poetyckich jak ten w dabrowie

avatar
~coś było ?
26.10.2023 09:54

Afera musiała być na grubo. Zmieniony został prezes koła rys Wschowa. Wszyscy milczą .

avatar
~Kolo podobno było grubo
26.10.2023 13:01

Podobno 2lata sprawy na wokandzie i to z tego co mówią sąd najwyższy. I zarząd przegrał widocznie w sądach znają się na ludziach .

avatar
~Wnuk
26.10.2023 19:31

Milczą bo zaraz jak coś powiedzą to będą następni do wyrzucenia zawieszenia a kolejka nowych posłusznych czeka na przyjęcie w szeregi członków .tak było młodzi z dwu a czasem rocznym statutem członka wyrzucali na ras 5myśliwych z ponad 30 letnim stażem doświadczeniem etyka łowiecka .dziwne to ale chyba ci mysliwi a mało tego ich ojcowie nawet polowali i pracowali w tym kole musieli być bardzo nie wygodni dla czyjeś prywaty.

avatar
~Żenada plus!!!!
04.11.2023 17:45

kolejna grupka ludzi - prawie już jak "rekonstrukcyjna plus" zawłaszczona przez tzw. lokalne "pixxi" - co widać i słychać na czele z nimi + emeryt !!!!. Prawda jest taka jak powiadał mój dziadek, cytat //// """. Kto nie szanuje zwierząt nie będzie nigdy szanował drugiego człowieka ...." - z przykrością widzimy tu duchownych co to nauczają " szanuj bliźniego swego jak siebie samego....""" --- a tu pod ich patronatem strzelają do bezbronnych zwierząt !!!!> Wszyscy My Normalni i kochający zwierzęta, czy to domowe, czy to leśne NIGDY, ale TO NIGDY nie Głosujmy na TYCH ludzi co to myśliwiymi się zwią !!!!!... Żenada XXI Wiek a oni szlacheckie tradycje tu nam imputują !!!!!!

avatar
~PYTEK:...
04.11.2023 20:13

Pytam się; - komu i czemu ta parada wystrojonych ludzi ma służyć ?. Czy Polski inteligent, czy polski robotnik i chłop w tym i mundurowy i duchowny musi naśladować zwyczaje i obyczaje dawnej Polskiej szlachty i ziemiaństwa ???. I to przebierając się w takie stroje z udziałem ludzi pewnej partii ???. Czemu i komu to ma służyć ???? - bo nie nam ludzi dobrych serc szanujących każde życie dane Nam Przez pana Boga, w tym życie zwierząt ????-!. Kto tej grupie dał prawo bezkarnego zabijania i odbierania życia dzikim zwierzątkom ???-!. Kto ....???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl