TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO Wschowa znów zaskakuje. Szkoła organizuje „Studniówkowy savoir-vivre” dla maturzystów

Środa, 03 stycznia 2024 o 19:41, aktualizacja Czwartek, 04 stycznia 2024 o 13:22, autor: 11
I LO Wschowa znów zaskakuje. Szkoła organizuje „Studniówkowy savoir-vivre” dla maturzystów

Studniówka to nie tylko okazja do zabawy, ale także do nauki etykiety i dobrego stylu. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie, maturzyści otrzymają wyjątkowe lekcje. „Zależy nam, by dobrze przygotowali się do tego wyjątkowego balu, dlatego za kilka dni organizujemy dla nich wydarzenie pod hasłem „Studniówkowy savoir-vivre”, czytamy na facebookowym profilu szkoły. Przyszli absolwenci będą mieli okazję uzyskać solidne podstawy w zakresie etykiety, mody i urody.

Savoir-vivre według specjalistki

Irena Kamińska-Radomska, znana specjalistka od etykiety i założycielka The Protocol School of Poland, poprowadzi spotkanie online. Jej wiedza i doświadczenie w dziedzinie savoir-vivre'u będzie bezcennym wsparciem dla młodych osób przygotowujących się do swojego pierwszego ważnego balu. Pani Kamińska-Radomska, znana z elegancji i wysokiego poziomu swoich szkoleń, bez wątpienia przekaże uczniom kluczowe zasady dobrego zachowania na tak uroczystej imprezie.

Modowe inspiracje od stylistki

Nie mniej ważnym aspektem studniówki jest strój. Tu na pomoc przychodzi stylistka Karolina Rydzoń, która wprowadzi młodzież w tajniki mody wieczorowej. Jej porady na temat wyboru strojów na pewno będą nieocenione dla tych, którzy chcą zabłysnąć na parkiecie, nie tylko doskonałymi umiejętnościami tanecznymi, ale także wyjątkowym stylem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Sekrety makijażu wieczorowego

W kwestii urody, kluczowe będą porady Kosmetyczki Emilii. Makijaż wieczorowy ma swoje specyficzne zasady, a wiedza i doświadczenie pani Emilii pomogą uczennicom wybrać odpowiednie kosmetyki i techniki, aby wyglądać olśniewająco podczas tego wyjątkowego wieczoru.

Pokaz mody - gwóźdź programu

Atrakcją wydarzenia będzie pokaz mody wieczorowej, który przygotowuje sklep "Styl". To nie tylko okazja do zobaczenia najnowszych trendów, ale także inspiracja do stworzenia własnego, niepowtarzalnego looku na studniówkę.

Zobacz: Studniówka 2023 w I LO we Wschowie (FOTO)

Źródło: I LO Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Wiki
03.01.2024 23:29

Bardzo się cieszę na zmiany w naszym tradycyjnym podejściu do edukacji, natomiast takie inicjatywy mogłyby pójść w kierunku bardziej rozwijającym młodzież, a nie tylko pokazującym powierzchowny charakter takich wydarzeń jak makijaż czy sukienka. Szkoły publiczne nie powinny powielać patriarchalnych schematów, w których kobieta powinna ładnie wyglądać, tylko wspierać ich edukacje i decyzje w tym przełomowym momencie.

avatar
~jola
04.01.2024 11:18

W sumie fajny pomysł, ale czy wszystkich w dzisiejszych czasach jest stać na modne stroje, wizaż, kosmetyczki, stylistki? Wygląd ma znaczenie, ale czy to nie promowanie usług? Takie wydarzenie powinno wiązać się z prostotą w wyglądzie i stroju.

avatar
~Syla
04.01.2024 14:40

Dzień dobry. Moja córka w tym roku też ma studniówkę( XLO), jest to impreza jedyna w życiu. Wszyscy wspominają o pięknych sukniach, fryzurze itp., ale czy nie istotą jest zachować tą chwilę w pamięci na zawsze i poprostu dobrze się bawić. Pozdrawiam i życzę Wszystkim miłej zabawy i powodzenia na egzaminach.

avatar
~Do Wiki i Jola
04.01.2024 14:57

Z plakatu wynika, że podczas wydarzenia młodzież weźmie też udział w warsztatach z etykiety, więc spotkanie nie tylko poświęcone jest modzie. Poza tym stosowny ubiór w dzisiejszych czasach nie dla wszystkich jest rzeczą oczywistą. Uważam, że to dobry pomysł!

avatar
~Maturzyści
04.01.2024 17:27

A kiedy, gdzie i za ile odbędzie się studniówka ? Bo my nic nie wiem.

avatar
~dawny absolwent
05.01.2024 09:28

za moich czasów do uczniowie organizowali studniówkę wraz z rodzicami, a teraz czekacie na gotowe?

avatar
~Wschowianka
05.01.2024 20:20

Nie, czekamy na jakiekolwiek informacje.

avatar
~Maturzysta2
06.01.2024 09:11

Brachu, normalnie jest informacja że 27 stycznia mamy studniówkę w Glamour w Głogowie, jeśli nie potrafisz się socjalizować i zapytać to nie pisz że "my nie wiemy" bo inni dobrze wiedzą

avatar
~Wschowianka
04.01.2024 20:16

Rozumiem, że wskazówki odnośnie studniówkowego stroju skierowane będą również do niektórych nauczycielek. Oglądając zdjęcia z poprzednich studniówek mam wrażenie, że niektóre panie nauczycielki pomyliły studniówkę z strojem plażowym.

avatar
~do wschowianka
05.01.2024 07:09

i to jest trafna UWAGA!!!

avatar
~Nauczyciel
06.01.2024 10:59

Kolejna głupota.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl