TworzymyGłos Regionu

reklama

Historyczny medal dla Polski! Matuszczak i Szcześniewski na podium Mistrzostw Europy!

Wtorek, 04 czerwca 2024 o 09:28, autor: 3
Historyczny medal dla Polski! Matuszczak i Szcześniewski na podium Mistrzostw Europy!

W miniony weekend we francuskim Annecy odbyły się Mistrzostwa Europy w Trailu. To właśnie tam Polacy zapisali się na kartach historii, zdobywając drużynowo srebrny medal w kategorii Seniorów! Biegacze rywalizowali na wymagającej trasie o długości 58 km i przewyższeniu sięgającym 3500 metrów. W skład zespołu weszli: Marcel Fabian, Dawid Malina, Miłosz Szcześniewski, Rafał Matuszczak.

Indywidualnie, rewelacyjnie spisał się Rafał Matuszczak z Lginia, aktualny Mistrz Polski, który zajął znakomite 5. miejsce. W zespole Polaków znalazł się również Miłosz Szcześniewski, pochodzący ze Wschowy. To historyczny moment dla polskiego biegania górskiego, ponieważ jest to pierwszy medal dla seniorów w tej prestiżowej imprezie. 

Kierownikiem Reprezentacji Narodowej był trener Andrzej Orłowski. W Mistrzostwach rywalizowało blisko 600 zawodników z całej Europy, wyłonionych w krajowych eliminacjach. 

Udział w Mistrzostwach Europy był możliwy dzięki licznemu wsparciu: "Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy we Wschowie, Starostwu Powiatowemu we Wschowie, Ministerstwu Sportu, Lubuskiemu Urzędowi Marszałkowskiego oraz Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki" - mówią zawodnicy i trenerzy.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Malgorzata
04.06.2024 13:36

Bardz, bardzo gratuluje całej drużynie i każdemu z osobna. Ukłony dla Pana Andrzeja

avatar
~MS
04.06.2024 16:29

Trener Andrzej zawsze najlepszy! Brawo Panowie! Wasza ciężka praca daje efekty. Oby tak dalej.

avatar
~były zawodnik.
05.06.2024 13:44

Brawo Rafał, Mistrzostwo Polski zdobyte w kwietniu w Szczawnicy, 5 miejsce w Mistrzostwach Europy we Francji. Nie często zawodnicy Wschowskich klubów osiągają takie wyniki. Gratulacje dla trenera i działaczy LLKS.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl