TworzymyGłos Regionu

reklama

Groźny incydent na ul. Łaziennej. Mieszkanka trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem

Środa, 22 maja 2024 o 12:28, autor: 0
Groźny incydent na ul. Łaziennej. Mieszkanka trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem

We wtorkowy wieczór służby ratunkowe we Wschowie zostały wezwane do mieszkania przy ul. Łaziennej z powodu podejrzenia podtrucia tlenkiem węgla. Akcja ratunkowa wykazała alarmująco wysokie stężenie niebezpiecznego gazu.

Szybka reakcja służb ratunkowych

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 22:00. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, natychmiast przystąpili do pomiarów stężenia tlenku węgla w poszczególnych pomieszczeniach mieszkania. Wyniki pomiarów były zatrważające – wartości od 200 do 530 ppm.

Zobacz: Skrzyżowanie pod klasztorem zablokowane. Na drogę wylała się masa asfaltowo-kauczukowa (FOTO)

Ewakuacja i wietrzenie mieszkania

Strażacy podjęli natychmiastowe działania, wietrząc lokal i zabezpieczając jego mieszkańców. W międzyczasie przeprowadzono kontrolę innych mieszkań w budynku, jednak nie stwierdzono w nich obecności tlenku węgla. Po zakończeniu wentylacji i ponownym uruchomieniu pieca, urządzenia pomiarowe wykazały ponowne wysokie stężenie czadu, co sugerowało, że źródłem problemu jest piec znajdujący się w mieszkaniu.

Zobacz: Opuszczone Mitsubishi w płomieniach! (FOTO)

3 osoby przewiezione do szpitala

Poszkodowana mieszkanka, zgodnie z decyzją lekarza, została przewieziona do szpitala. Wraz z nią na profilaktyczne badania zabrano dwie inne osoby, które przebywały w mieszkaniu, w tym 7-letnie dziecko. Na miejsce wezwano również zarządcę budynku, przedstawiciela Spółki Komunalnej.

Czad to poważne zagrożenie zdrowia i życia

Tlenek węgla, znany również jako cichy zabójca, jest bezbarwnym i bezwonnym gazem, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Wysokie stężenie czadu w mieszkaniu przy ul. Łaziennej mogło doprowadzić do tragedii.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl